Europos Sąjungoje užregistruota trečioji vakcina nuo COVID-19 (1)

Koronavirusas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-01-29

Europos vaistų agentūra (EVA) sausio 29 d. rekomendavo pritarti farmacijos kompanijos „AstraZeneca” kartu Oksfordo universitetu sukurtos vakcinos nuo COVID-19 ligos sąlyginei registracijai.

astrazeneca.com nuotr.

Keturių klinikinių tyrimų, kurie vyksta Jungtinėje Karalystėje (JK), Brazilijoje ir Pietų Afrikoje, rezultatai parodė, kad „AstraZeneca“ vakcina saugiai ir veiksmingai užkirto kelią COVID-19 ligos plitimui tarp žmonių, vyresnių nei 18 metų. Šiuose klinikiniuose tyrimuose dalyvavo apie 24 000 žmonių. Pusė jų gavo „AstraZeneca“ vakciną, o kitai pusei buvo naudota kita, ne COVID-19 ligos prevencijai skirta vakcina. Žmonės nežinojo, ar jiems buvo suleista „AstraZeneca” vakcina ar kitos vakcinos injekcija.

Tyrimai parodė, kad šios vakcinos veiksmingumas – maždaug 60 %.

Dauguma minėtų klinikinių tyrimų dalyvių buvo nuo 18 iki 55 metų. Kol kas dar nėra pakankamai rezultatų, kad EVA galėtų pateikti tikslų skaičių, koks yra vakcinos veiksmingumas vyresnio amžiaus žmonių populiacijoje. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad vyresnio amžiaus žmonių grupėje pastebimas imuninis atsakas ir remiantis kitų vakcinų patirtimi, tikimasi, kad vakcina bus veiksminga ir šioje populiacijoje. Taip pat yra patikimos informacijos apie saugumą šioje pacientų populiacijoje, todėl EVA ekspertai nusprendė, kad vakciną galima naudoti ir vyresnio amžiaus žmonėms. Artimiausiu metu tikimasi gauti daugiau informacijos iš vykdomų klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvauja daugiau vyresnio amžiaus asmenų.

„AstraZeneca” vakcina yra suleidžiama per dvi injekcijas, paprastai į žasto raumenį. Tarp injekcijų daromas 4-12 savaičių tarpas. Dažniausi šalutiniai poveikiai, vartojant „AstraZeneca” vakciną, paprastai buvo lengvi ar vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos. Žmonės jautė skausmą bei jautrumą injekcijos vietoje, nuovargį, skundėsi galvos, raumenų ir sąnarių skausmais, šaltkrėčiu ir karščiavimu, pykinimu, bendra bloga savijauta.

Skiepijimui Europos Sąjungoje jau naudojamos „Pfizer-BioNTech“ vakcinos veiksmingumas siekia 95 proc., kompanijos „Moderna” – 94,5 proc.

Žymos: | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Europos Sąjungoje užregistruota trečioji vakcina nuo COVID-19” komentarų : 1

  1. DM parašė:

    60 % veiksmingumas kam isvis tokia vakcina reikalinga ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Sumažėjo nulinius COVID-19 rodiklius turinčių savivaldybių

Valstybės duomenų agentūra skelbia, jog antradienį Lietuvoje buvo patvirtinti 84 koronavirusinės infekcijos atvejai, iš kurių 13 žmonių susirgo antrą, trys ...
2025-02-19
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Palanga atsidūrė tarp nulinius COVID-19 rodiklius turinčių savivaldybių

Valstybės duomenų agentūra skelbia, jog pirmadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 87 koronavirusinės infekcijos atvejai (12 žmonių susirgo antrą, trys – trečią ...
2025-02-18
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Šalyje per savaitgalį - 18 susirgimų COVID-19, Klaipėdoje - tik vienas

Valstybės duomenų agentūros švieslentėje skelbiama, jog sekmadienį, kaip ir šeštadienį, Lietuvoje buvo patvirtinti 9 koronavirusinės infekcijos atvejai, iš kurių po ...
2025-02-17
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

undefined
Loading
Share This