Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-01-29 |
Uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumą tiekiančios AB „Klaipėdos energija” valdyba vasariui nustatė 4,87 ct/kWh (be PVM) tarifą – jis yra 3,17 proc. didesnis nei prieš metus. Lyginant su šiuo sausiu, tarifas padidės 0,8 proc., arba 0,04 cento už kilovatvalandę.
Anot bendrovės pranešimo, šilumos kaina auga dėl brangesnės supirktos nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG) šilumos ir biokuro kainų. AB „Klaipėdos energija“ kuro balanse maždaug trečdalį sudaro gamtinės dujos, o du trečdalius – biokuras.
Teigiama, kad vasariui perkamas biokuras, lyginant su sausiu, pabrango 1,5 proc., NŠG vidutinė kaina šoktelėjo 1,9 proc., gamtinės dujos atpigo 1,9 proc. AB „Klaipėdos energija“ sąnaudos (pastovioji dedamoji) nedidėjo. Vasarį tik vienas iš šešių Klaipėdoje veikiančių NŠG – „Klaipėdos mediena” – nedidino miestui parduodamos šilumos kainos.
„Spalio mėnesį, kai pradėjome šildymo sezoną biokuras kainavo apie 135 eurų už toną naftos ekvivalento, o šią savaitę biokuro kaina biržoje pasiekė 186 eurų už tą patį kiekį. Kitaip sakant, pagrindinis mūsų kuras jau pabrango 27 proc.“, – pranešime cituojamas Vilius Buinevičius, AB „Klaipėdos energija“ technikos direktorius.
Tačiau ir vasarį vis dar tęsis gruodį prasidėjusi tendencija, kai „Klaipėdos energija“ vėl nesupirks dalies šilumos energiją iš atliekų gaminančios „Fortum Klaipėda” pasiūlytos šilumos – „Baltpool” puslapyje rašoma, kad superkamas kiekis sumažintas atsižvelgiant į šilumos energijos pirkimo–pardavimo sutartyje nustatytą maksimalią valandinės šilumos gamybos galią. „Fortum Klaipėda” už 2,62 ct/kWh siūlė 53 760 MWh, o iš jos bus superkama 45 024 MWh. „Klaipėdos energijos” biokuro katiluose gaminama šiluma gruodį atsieis 2,75 ct/kWh.
Daugiau nei prieš savaitę „Klaipėdos energijos” generalinis direktorius Antanas Katinas uostamiesčio politikams aiškino, kad net ir supirkus iš „Fortum Klaipėdą” visą siūloma šilumą tai esą nepadarytų jokios įtakos.
„Tikrai skaičiavome, analizavome, kad nepadarytume vartotojams žalos. Jei būtų įtaka, būtume svarstę apie galimybes vienokias kitokias. Tačiau gaunasi ketvirtas skaičius po kablelio, formulė net nesureaguoja, toks skirtumas tarp mūsų gaminamos ir jų šilumos”, – tada sakė A. Katinas.
„Klaipėdos energija” savo pranešime akcentuoja, kad vertinant pastarųjų metų tendencijas, šiemetinis vasaris pagal šilumos kainos rodiklius išliks vienas iš pigesnių.
Klaipėdos Energijos akcininkas yra savivaldybė. Tai ji gali įtakoti kainas, nes kažkodėl nepirko pigesnės energijos iš Fortum. Neapsimokėjo? Norėjo daugiau nuplėšti nuo gyventojų?
Apetitais nesiskundžia Klaipėdos Energija! …..žiūrėkit Vilniui sostinėj jau kelinti merai mažėja šil.kainos ! O vasarį jie mokės tik 4,14 ct su pvm . O mūsų klerkai ir toliau tyčiojas iš gyventojų keldami kainas, tokie pelnai Klaip Energijoj, …tipo biokuras pabrango iš ” Nepriklausomų tiekėjų”. Kliedesiai
Martynai, ar pačiam nekyla klausimas, kodėl straipsnyje du teiginiai prieštaraujantys vienas kitam. „Anot bendrovės pranešimo, šilumos kaina auga dėl brangesnės supirktos nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG) šilumos”. „Tikrai skaičiavome, analizavome, kad nepadarytume vartotojams žalos. Jei būtų įtaka, būtume svarstę apie galimybes vienokias kitokias. Tačiau gaunasi ketvirtas skaičius po kablelio, formulė net nesureaguoja”. Gal KE galėtų pakomentuoti…