Trečdalis bedarbių prieš karantiną nebuvo dirbę Lietuvoje

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-01-21

„Sodra” skelbia, kad daugiau nei pusė šalyje šiemet registruotų bedarbių negavo nedarbo išmokos, nes nėra dirbę nė 12 mėnesių per pastaruosius dvejus su puse metų. Be to, trečdalis – apie 95 tūkst. – apskritai šį laikotarpį nėra dirbę samdomo darbo Lietuvoje ir neturi jokio nedarbo socialinio draudimo stažo.

„Užimtumo tarnybos duomenimis, nedarbo lygis yra rekordiškai išaugęs. „Sodros“ nedarbo išmokų analizė rodo, kad nedarbo augimą lėmė ne vien darbuotojų atleidimai dėl Lietuvoje paskelbto karantino. Palyginus 2020 metų 3 ketvirtį su tuo pačiu 2019 metų laikotarpiu, per metus registruotų bedarbių skaičius išaugo 106 tūkstančiais, tačiau Lietuvoje apdraustųjų skaičius tuo pačiu laikotarpiu sumažėjo tik 21 tūkstančiu, o trečdalis bedarbių apskritai pastaruosius kelerius metus nebuvo samdomi Lietuvoje“, – pranešime cituojama „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė.

„Sodros“ nedarbo išmokų gavėjų skaičius, pradėjęs augti per pirmąjį karantiną, antroje metų pusėje stabilizavosi ir pasiekė 90 tūkst. Palyginti su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, nedarbo išmokų gavėjų yra perpus arba maždaug 30 tūkst. daugiau.

Vidutinė nedarbo išmoka paskutinį praėjusių metų ketvirtį siekė 350 eurų, o vidutinė išmokos mokėjimo trukmė – beveik 5 mėnesiai – panaši kaip buvo tuo pačiu laikotarpiu užpernai. Tai reiškia, kad žmogus išmoką gauna ne visą maksimalų 9 mėnesių laikotarpį, o vidutiniškai per 5 mėnesius susiranda darbą.

Praėjusių metų pabaigoje nuosekliai mažėjo ir gyventojų, besikreipusių dėl nedarbo išmokos. Spalį „Sodra“ gavo 39 tūkst., lapkritį – 32 tūkst., o gruodį – beveik 26 tūkst. naujų prašymų skirti nedarbo išmoką, kai piko metu – praėjusių metų liepą – gauta 61 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmoką.

Nedarbo išmokas „Sodra“ skiria tiems gyventojams, kurie prarado samdomą darbą ir yra sukaupę bent 12 mėnesių per pastaruosius 30 mėnesių nedarbo socialinio draudimo stažą – atitinkamai sumokėję socialinio draudimo įmokų.

Nedarbo socialiniu draudimu nedraudžiami savarankiškai pagal individualios veiklos pažymą ar su verslo liudijimu dirbantys gyventojai – jie nemoka nedarbo socialinio draudimo įmokų, kitaip nei individualių įmonių savininkai ar mažųjų bendrijų nariai.

Nedarbo išmokos mokamos iki devynių mėnesių. Kas tris mėnesius išmokos dydis sumažėja – taip bedarbiai skatinami ieškoti galimybių sugrįžti į darbo rinką.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Dirbantiems pensininkams - didesnės pensijos

80 tūkstančių senatvės pensijos gavėjų bei per 43 tūkstančius negalios pensijos gavėjų vis dar aktyvūs darbo rinkoje – jie dirba ...
2025-05-07
Skaityti daugiau

ELTA

Apklausa: labiausiai pasitikima Lietuvos kariuomene, mažiausiai - Seimu

Naujausių apklausų duomenimis, šių metų balandį, palyginti su kovu, 3 procentiniais punktais smuko gyventojų pasitikėjimas „Sodra“. Tuo metu kitų institucijų ...
2025-05-03
Skaityti daugiau

Konsultacijos

30 tūkstančių žmonių dar nesikreipė dėl ligos išmokos

Apie 30 tūkstančių žmonių, kuriems buvo išduoti nedarbingumo pažymėjimai, dar nesikreipė dėl ligos išmokos skyrimo. Nuo jų nedarbingumo pažymėjimo pabaigos ...
2025-04-28
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

undefined
undefined
Loading
Share This