Klaipėdos mokslininkai prisidės prie Kembridžo universiteto Baltijos geopolitikos programos

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-01-21

Kembridžo universitete (Jungtinė Karalystė) šiemet startuoja nauja Baltijos geopolitikos programa. Esminis jos tikslas – Jungtinės Karalystės akademinėje aplinkoje ir už jos ribų gilinti supratimą apie Baltijos jūros regioną, šio regiono istorines sąsajas su Britanija ir geopolitinius iššūkius, su kuriais regionas susiduria šiandien.

Programos iniciatoriai yra Kembridžo universiteto Geopolitikos centras ir Charlesas Clarke’as, buvęs Jungtinės Karalystės vidaus reikalų sekretorius. Informacija apie programą jau 2020 m. pabaigoje buvo išplatinta Baltijos jūros valstybių ambasadoms Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinės Karalystės ambasadoms Baltijos jūros regiono valstybėse.

Programai paremti ir Baltijos jūros regiono studijoms propaguoti susibūrė neformalus 10 institucijų tinklas, kuriame – ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas.

Sausio 20 d. įvyko viešas virtualus programos pristatymo renginys, kuriame kalbėjo Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono patarėjas prof. Johnas Bew, Kembridžo universiteto profesorius Davidas Abulafia, žinomas britų rašytojas ir žurnalistas, knygos apie naująjį šaltąjį karą ir kitų darbų autorius Edwardas Lucas.

Programai paremti ir Baltijos jūros regiono studijoms propaguoti susibūrė neformalus 10 institucijų tinklas – Baltic Geopolitics Network. Šį tinklą kartu su Kembridžo, Kopenhagos, Gdansko, Glasgo, Graifsvaldo,cHelsinkio, Latvijos, Tartu ir Upsalos universitetų padaliniais įkūrė ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas (KU BRIAI). Daugelis į tinklą įsiliejusių institucijų mokslininkų jau iki šiol bendradarbiavo, ypač istorijos ir politikos mokslų tyrimų srityje. Tikimasi, kad tinklas ne tik padės šiuos kontaktus išplėtoti, bet ir leis sustiprinti susidomėjimą Šiaurės ir Baltijos regionu iš Europos Sąjungos neseniai pasitraukusioje Jungtinėje Karalystėje.

Sausio 20 d. vykusiame pirmajame visų tinklo atstovų susitikime dalyvavo ir KU BRIAI direktorius Vasilijus Safronovas, buvo aptartos galimos bendradarbiavimo kryptys bei konkretūs operatyviai įgyvendinami darbai.

„Įsiliejimas į Kembridžo universiteto inicijuotą Baltijos geopolitikos tinklą – dar vienas patvirtinimas, kad Klaipėdos universiteto istorikų moksliniai darbai pagarbiai vertinami tiek Lietuvoje, tiek toli už jos ribų. Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto veikla – viena iš universiteto stiprybių. Tad galime tik džiaugtis partneryste su viena iš autoritetingiausių pasaulio mokslo institucijų“,- pranešime cituojamas KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Tapęs vienu iš tinklo steigėjų, KU BRIAI tikisi prisidėti prie pagrindinių tinklo ir programos tikslų. Nuo įkūrimo 1992 m. mokslinę veiklą institutas orientuoja į rytinės Baltijos pakrantės regionų tarp Vyslos ir Dauguvos upių kultūros paveldo, šių regionų kultūrų ir visuomenių pažinimą istorinėje perspektyvoje. Nuolat ieškodamas vis naujų būdų integruotis į Baltijos jūros regione vykdomų istorijos ir archeologijos tyrimų kontekstą, institutas savo tyrimais ir iki šiol prisidėjo prie kultūriškai savitų regionų didesnio atvėrimo platesnei Europos erdvei. Institute nuo 1997 m. vykdoma Baltijos šalių istorijos antrosios pakopos studijų programa taip pat plečia Baltijos jūros regione XVI–XX šimtmečiais vykusių svarbiausių socialinių ir kultūrinių pokyčių pažinimą.

„Tikimės, kad veiklos Kembridžo universiteto suburtame tarptautiniame tinkle prisidės prie svarbiausio BRIAI uždavinio – didinti Baltijos jūros regiono ir jo aktualijų pastebimumą pasaulyje“, – sako V. Safronovas.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Mokslininkai ir verslininkai vienija jėgas

Klaipėdos universitete (KU) vyko diskusija, kuri prie bendro stalo sukvietė mokslininkus ir verslo atstovus. Diskusijoje buvo kalbama apie tai, kaip ...
2025-01-14
Skaityti daugiau

Nuomonės, Svarbu

Kada įgyta ir kieno laisvė? Ir vėl apie 1923-uosius Klaipėdoje

Vakar, minint Laisvės gynėjų dieną, labai daug kalbėta apie laisvę, jos sampratą ir vertę. Cikle, kuris Lietuvoje prasideda sausį ir ...
2025-01-14
Skaityti daugiau

Regionas

Aptarė ir pedagogų ruošimą, ir potvynių valdymą

Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas kartu su naujai pareigas pradėjusia eiti studijų prorektore doc. dr. Rasa Grigoliene bei ...
2025-01-10
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This