KUL: 23 gimdyvėms ir 3 naujagimiams nustatyta koronavirusinė infekcija

Sveikata
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-01-14

Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) yra vienintelė gydymo įstaiga Vakarų Lietuvoje, teikianti aukšto lygio kvalifikuotą akušerinę pagalbą gimdyvėms ir naujagimiams.

Ligoninės gimdymo skyriuje praėjusiais metais pagimdė beveik 2500 moterų, 23 iš jų sirgo COVID-19 infekcija. Infekuotumas nustatytas ir trims naujagimiams. Sergančioms koronavirusu pacientėms ir naujagimiams skirtas atskiras skyrius, praneša KUL.

COVID-19 infekuotoms gimdyvėms įrengtos atskiros palatos. KUL nuotr.

COVID-19 teigiamą testą turinčios gimdyvės gimdo atskirose patalpose, į kurias patenkama per atskirą įėjimą, atskiru liftu. Būsimos mamos yra visiškai izoliuotos nuo kitų gimdyvių. Jų priežiūra rūpinasi suburta atskira specialistų komanda.

Gimdymo metu naudojamos reikiamo lygio asmens apsaugos priemonės, o Akušerijos skyriuje dirbantis personalas griežtai laikosi rekomendacijų, kaip elgtis su COVID-19 užsikrėtusiomis pacientėmis.

„Akušerijos ir ginekologijos departamente turime aiškią tvarką, kuri leidžia suvaldyti viruso plitimą. Atvejų, kad virusas pasklistų ar užsikrėstų personalo darbuotojai, nebuvo. Koronavirusu sergančios nėščiosios ar gimdyvės izoliuojamos, tačiau būtina suprasti, kad jos nepaliekamos vienos. Sergančioms COVID-19 liga taikoma lygiai tokia pati profesionali priežiūra“, – pranešime pažymi KUL Gimdymo skyriaus gydytoja akušerė-ginekologė Augusta Petrušaitė.

Trims naujagimiams – besimptomis COVID-19

Pandemijos metu patikra dėl COVID-19 infekcijos atliekama kiekvienai gimdyti atvykstančiai moteriai. Per praėjusius metus pagimdė 23 moterys, kurioms buvo nustatytas koronavirusas.

Pasak A. Petrušaitės, pirmosios pandemijos metu tarp gimdyvių vyravo besimptomiai atvejai, o pastaraisiais mėnesiais vis daugėja lengva forma sergančiųjų.

„Kūno temperatūra pasiekia 38 °C , moterys kosėja, sloguoja. Džiugu, kad iki šiol nei vienai gimdyvei gydyti nereikėjo deguonies terapijos. Nėščiosios pagimdė be komplikacijų. Jei mama su naujagimiu jaučiasi gerai, atliekame reikalingus tyrimus ir stengiamės kuo greičiau išrašyti į namus saviizoliacijai. Siekiame, kad moterys nepatirtų papildomo streso būdamos izoliaciniame skyriuje”, – sakė ji.

Iš karto po gimdymo COVID-19 testas atliekamas ir kūdikiui. Iki šiol čia koronavirusas rastas trims naujagimiams. Mažyliams jokie simptomai nepasireiškė, jie jautėsi gerai ir išrašyti namo.

Pranešama, kad moteriai sergant koronavirusu žindymas yra visiškai saugus, nes per pieną infekcija nėra perduodama. Sergančiai mamai reikėtų laikytis bendros higienos normų – dėvėti kaukę, plautis rankas, laikytis atstumo, kai nežindo.

Nėščiosioms, kurioms nustatytas teigiamas COVID-19 testas, ir joms dar nėra laikas gimdyti, tais atvejais, kai liga yra lengvos formos, rekomenduojama būti namie – stebėti bendrą savo savijautą, matuotis temperatūrą, sekti vaisiaus judesius, vartoti daug skysčių, gydymą derinti su šeimos gydytoju arba nėštumą prižiūrinčiu specialistu.

Jei nustatoma vidutinė ir sunki forma, tokia nėščioji siunčiama į KUL Infekcinių ligų skyrių, kuriame, esant poreikiui, konsultuoja akušerijos ir ginekologijos specialistai.

Gali dalyvauti gimdyme

Šiuo metu gimdyvė, atvykusi į Priėmimo skyrių, yra patikrinama, ar neserga COVID-19 virusu, o tuomet patenka į Gimdymo skyrių. Kiekvienai motinai su kūdikiu skiriama atskira jauki ir šiuolaikiškai įrengta palata.

Vienam gimdyvę lydinčiam asmeniui leidžiama dalyvauti gimdyme ir kartu pabūti 2–3 val. po gimdymo, o tada moteris su naujagimiu perkeliama į pogimdyminę palatą.

Vyras ar kitas gimdyvės artimasis, norintis dalyvauti gimdyme, turi būti pasidaręs COVID-19 testą ne vėliau nei prieš 48 val. Jei testas atliktas vėliau nei per 48 val., bet ne vėliau nei prieš 14 dienų, gimdyvės artimajam pakartotinas testas atliekamas Priėmimo skyriuje. Jei tyrimas nebuvo atliktas iš viso arba atliktas vėliau nei prieš 14 dienų, artimasis į gydymo įstaigą nėra įleidžiamas.

Pastaruoju metu vis dažniau susiduriama su atvejais, kuomet atvyksta nėščiosios, gimdyvės ar jų artimieji jau persirgę COVID-19 infekcija. Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymais, tokiems asmenims 3 mėnesius nuo ligos pradžios tyrimas dėl COVID-19 infekcijos nėra kartojamas. Idealu, jei pacientės ar jų artimieji atvyksta jau atlikę antikūnų tyrimą.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Klaipėdoje ketvirtą parą iš eilės - be naujų COVID-19 atvejų

Sekmadienį Lietuvoje buvo patvirtinti tik 5 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, iš jų du žmonės užsikrėtė antrą kartą. Klaipėdoje ketvirtą parą ...
2025-01-20
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Klaipėda - tarp dešimties geriausius COVID-19 rodiklius turinčių savivaldybių

Šeštadienį Lietuvoje buvo patvirtinta 11 koronavirusinės infekcijos atvejų – visi žmonės užsikrėtė pirmą kartą. Klaipėdoje trečią parą iš eilės naujų ...
2025-01-19
Skaityti daugiau

Koronavirusas

COVID-19 nusinešė gyvybę

Valstybės duomenų agentūra nurodo, kad penktadienį Lietuvoje buvo nustatyti 68 koronavirusinės infekcijos atvejai (dešimt žmonių užsikrėtė antrą, penki – trečią ...
2025-01-18
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This