Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-01-05 |
Klaipėdoje praėjusiais metais užfiksuotas rekordinis atotrūkis tarp įregistruotų gimimų ir mirčių. Esą tokios situacijos nebuvo jau keliasdešimt metų.
„Pandeminiai skaičiai ir statistika“, – taip oficialiąją praėjusių metų statistiką komentavo Klaipėdos savivaldybės Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė.
Klaipėdoje pernai įregistruota 402 gimimais mažiau nei užpernai. Asociatyvi nuotr.
Praėjusiais metais Klaipėdoje įregistruoti 1825 gimimai. Tai – ne tik naujagimiai, bet ir užsienyje gimę vaikai, kurių bent vienas iš tėvų yra lietuvis, tad turėjo teisę savo atžalą įregistruoti ir Lietuvoje. 2019 metais Klaipėdoje buvo įregistruoti 2227 gimimai, o tai yra 402 daugiau nei pernai.
Uostamiestyje praėjusiais metais į viršų šovė mirčių skaičius. Jų per visus metus užregistruota 2373, kai 2019 metais užregistruotų mirčių skaičius siekė 2089.
„Mirtys mane labai liūdina, jų užregistruota beveik 300 daugiau nei ankstesniais metais. Tačiau nesakyčiau, kad jų skaičius labai didelis, nes nuo 2006 metų kasmet mirčių registruojame po daugiau nei 2000. Mane labiausiai liūdina tai, kad praėjusiais metais mirčių buvo net 548 daugiau nei įregistruotų gimimų. Peržiūrėjau mūsų statistiką nuo 1980 metų ir tokio atvejo nėra buvę. Tiesa, yra buvę metų, kai mirčių skaičius pralenkdavo gimimus, tačiau tai būdavo 80-100 atvejų, bet tikrai ne 500. Pirmą kartą per savo darbo metus matau tokius liūdnus skaičius“, – neslėpė G. Misevičienė.
Anot jos, įregistruotų gimimų atvejų, kurių yra mažiau nei ankstesniais metais, skaičius aiškiai byloja, jog kalbos, kad per karantiną namie sėdėdami žmonės gausins savo šeimas tikrai neišsipildė.
„Nors ir buvo kalbėta, prognozuota, kad galime sulaukti naujagimių bumo, tai nepasitvirtino. Akivaizdu, kad jaunos šeimos yra sąmoningos, jog atsakingai planuoja vaikus, supranta, kad tai ne tik džiaugsmas, bet ir didžiulė atsakomybė. Todėl, matyt, karantinas ne paskatino gimimus, o juos pristabdė, nes kaip gali planuoti vaikutį, kai aplink vyrauja nežinomybė dėl darbų, pajamų“, – svarstė G. Misevičienė.
Praėjusiais metais, palyginti su 2019-aisiais, Klaipėdoje įregistruota ir mažiau santuokų – atitinkamai 981 ir 1277.
G. Misevičienės nuomone, tokiems skaičiams didžiausią įtaką taip pat padarė pandemija, nes nemažai santuokų dėl karantino suvaržymų, ribojimų buvo atšauktos, perkeltos į kitus metus.
Ištuokų pernai Klaipėdoje įregistruota 480, o užpernai jų skaičius buvo 557.
„Galime pasidžiaugti, kad ištuokų sumažėjo, tačiau realiai vertinant, manau, kad jų sumažėjo dėl esamos situacijos. Tiesiog teismuose procesai lėtai judėjo, galbūt žmonės dėl to ir neskubėjo oficialiai tvarkytis ištuokos reikalų“, – kalbėjo Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus vedėja.
Klaipėdos savivaldybės Civilinės metrikacijos ir registracijos skyrius tradiciškai sudarė mergaitėms ir berniukams pernai suteiktų populiariausių vardų dešimtuką.
Daugiausia klaipėdiečių savo berniukus pavadino Herkumi. Vardų dešimtuke paeiliui taip pat rikiuojasi: Benas, Markas, Jokūbas, Dominykas, Adas, Kajus, Motiejus, Lukas, Nojus.
Tarp mergaičių populiariausias vardas buvo Kamilė, o po jos: Amelija, Gabija, Liepa, Elija, Eva, Goda, Patricija, Saulė, Austėja.
Kaip ir kasmet, taip ir praėjusiais metais klaipėdiečiai savo atžaloms suteikė ir neįprastų vardų. Retesni berniukų vardai buvo Zaynas, Klaidas, Zidan, Hugas, Kintas, Ūdras, Ūdrys, Marcel, Narajanas, Hardas, Govardanas, Natanael, Ragnaras, o mergaičių – Ora, Sibilė, Ditė, Upė, Zlatoslava, Teidė, Dijora, Uma, Neta, Junona, Odrė, Darata, Ainė, Gelminė, Roksolana, Gaja, Aila.
Kiek ju mirė ne gave gydimo? Bet tikriausiai to niekas ne analizavo, nes tai tik vaxeriu propoganda ?
Aš sugavau gauti nepirmo būtinumo gydimą. Rugsėjo mėnesį teko kelis kartus kviesti greitąją ir nieko viskas praėjo be jokių trikdžių. Kaip jūs nesugebat gauti gydimo aš neįsivaiduoju. Poliklinikos tai dirba.
Kada duosit po 10000€ uz vaika? Iškart darau
O jei neįgalus? Geriau nieko nedaryk, nes po to jo gydymui mums dar nulio, gal ir ne vieno, prireiks… Mums reikia sveikų ir protingų. O tu jau čia nelįsk.
Tai nuogi skaičiai. Jie nieko nepasako. Už Klaipėdos ribos gyvena 15 tūks žmonių. Ir daugumoje jaunos šeimos. Socialinė aplinka rajone gerėja. Tai žmonės ir deklaruoja save ten kur gyvena. Išvada- Klaipėda mažėja išvarydama žmones už savo ribos.
Rajone nėra nei žaidimo aikštelių, nei parkų, nei jokių paslaugų, nei mokyklų. Galėtų Klaipėda, kaip Kaunas, papildomai apmokestinti rajono vaikus einančius į miesto mokyklas ir darželius.
Nėra ko stebėtis, kai tik atsiranda proga šeimyniški žmonės bėga iš šio nuostabaus miesto, jei oro tarša 30 kartų viršija šalies vidurkį… o vietos valdžia ir ko tik pasakas seka
Bet būstų kainos Klaipėdoje auga sparčiausiai Lietuvoje.
Pasižiūrėkite kainų kreivę, pastebėsite, kad prieš augimą buvo laaabi didelia kritimas – todėl ir auga sparčiausiai. Tik ar pavis ką nors?
Greit pradėsim ubagauti koks dar vaiku planavimas tokiais uždarbias ir kainom.
Gimstamumas yra smukęs visame pasaulyje, ypatingai pažangiose šalyse.
Žydiški vardai populiarėja
Kokias cia nesamones rasote? Vis norite musu genialia, muzikalia valdzia apdergt. Velniop tas statistikas, netikekite.
Taip dabar per pandemiją kaip tik planuoti gimstamumą ?,darbų nėra,pajamų taip pat, ar gerbiama valstybė imsis dabar auginti atžalas ?
Didesnį „džigi džigi” rezultatą reikia skaičiuoti nuo 2020m.balandžio mėn.,pridedant 9mėn.laukimo,taip kad,tik dabar pradės „perėtis”,jei tame buvo karantino esmė valstybiniu mastu,kaip padidinti gimstamumą…
Praėjusiais metais tiek, o 2019 metais tiek, tai kaip čia suprast, visiškai beraščiai žurnalistai
Nes jau 2021m. Praeiti 2020m, užpraeiti 2019m!
O zagso vedėjai amžiaus cenzas negalioja?