Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-12-04 |
Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pareiškė, kad nepritars dviem siūlytoms kandidatūroms į naujuosius ministrus. Tarp išbrokuotojų klaipėdiečiai parlamentarai – konservatorė Agnė Bilotaitė ir liberalas Simonas Gentvilas – numatyti į vidaus reikalų ir aplinkos ministrus, nepateko.
Prezidentūros filtro nepraėjo Laisvės partijos į susisiekimo ministrus siūlytas Kasparas Adomaitis ir konservatorių siūlyta Dalia Miniataitė.
„Prezidento vertinimu, kandidatas yra profesiškai pasiruošęs eiti šias pareigas. Tačiau taip pat labai svarbu, kad jis turi įtikinti tą visuomenės dalį, kuri šiuo metu nėra patenkinta situacija aplinkos apsaugos srityje, kad jis būtų pasirengęs eiti šias pareigas“, – antradienį per spaudos konferenciją apie S. Gentvilą teigė šalies vadovo atstovas spaudai Antanas Bubnelis.
Tuo metu A. Biloataitės dėmesys skaidrumui ir motyvacijai, anot prezidento, gali atsverti kai kurių žinių stoką.
„Įvardijau savo veiklos prioritetus, jeigu mano kandidatūra į vidaus reikalų ministres būtų patvirtinta. VRM kompetencijai priskiriamos tokios valstybei svarbios sritys kaip regionų plėtra, viešasis saugumas ir viešasis valdymas (valstybės tarnyba). Visos reikalauja ryžtingų ir neatidėliotinų sprendimų ir pokyčių.
Siekiant didesnio visos VRM sistemos efektyvumo, labai svarbu užtikrinti jos skaidrumą ir racionalų resursų naudojimą. Tam tikslui, kaip ir minėjau spaudos konferencijoje, žadu inicijuoti vidaus reikalų sistemos finansinį ir veiklos auditą. Tai padėtų pamatyti aiškų vaizdą, kokia yra situacija, kaip veikia pavaldžios institucijos, ar nėra dubliuojamos funkcijos, ar racionaliai naudojamos valstybės biudžeto lėšos.
Vienu svarbiausių tikslų sau ir komandai keliu ekstremalių situacijų ir krizių valdymo sistemos pertvarką. Šiuo metu galiojantis krizių valdymo modelis atgyvenęs, gremėzdiškas, daug atsakingų institucijų su daug užduočių, o tai smarkiai apsunkina ir sulėtina reagavimą ištikus ekstremaliai situacijai. Kad būtina šią sritį iš esmės keisti, parodė gaisras Alytaus padangų gamykloje, taip pat covid-19 pandemija, taip pat Astravo AE grėsmė. Mano manymu, krizių valdymas turi būti perduotas vienam centrui.
Sistemos turėtų būti integruotos, veiksmai gerai koordinuojami, mobilizuojami reikalingi ištekliai, organizuojami mokymai.
Vyriausybės programoje bus išdėstytas labai aiškus mūsų regionų plėtros planas. Iki šiol regionų plėtros politika buvo labiau deklaratyvi. Atskirtis tarp Lietuvos regionų nemažėja, nors toliau nuo didžiųjų miestų gyvenantys žmonės turi tokias pačias teises į kokybiškas viešąsias paslaugas, mokslą, galimybę vystyti verslą ir oriai gyventi. Ir to tikrai negalima palikti savieigai.
Viešojo valdymo pertvarka. Valstybės tarnyba mūsų šalyje, deja, dažniausiai nėra trokštamas karjeros siekis daugeliui aukščiausios kvalifikacijos specialistų. Tai turi pasikeisti, ir tai galime pakeisti. Valstybės tarnyba turi būti motyvuojanti, lanksti, patraukli kiekvienam, norinčiam tobulinti savo profesinę kvalifikaciją, gauti orų atlyginimą ir prisidėti prie valstybės stiprinimo.
Vienas svarbiausių mano prioritetų – viešąjį saugumą užtikrinančių pareigūnų tinkamas motyvavimas ir aprūpinimas. Čia tikrai dar turime rūpesčių, tad ketinu inicijuoti šių problemų sprendimą glaudžiai bendradarbiaudama su pareigūnus vienijančiomis organizacijomis ir ginti jų poreikius skirstant biudžetą bei svarstant kitus jiems svarbius klausimus”, – taip savo poziciją po susitikimo su prezidentu savo profilyje socialiniame tinkle „Facebook” buvo išdėsčiusi A. Bilotaitė.
Prezidentas teigė, kad dekretą, kuriuo būtų patvirtinta Vyriausybė, jis turėtų pasirašyti vėliausiai antradienio rytą.
Man atrodo reikėjo patvirtinti žemės ūkio ministre Ji tiek daug metų ten dirba ir daug ką žino,kaip ką padaryti.O va tie mūsų Klaipėdiškiai???vargu,ar supranta?ką Jiems reiks dirbti
Tikrai Gentvilas pasiruošęs „dirbti”. Tiesiog baisu ir pagalvoti kas vadovaus Aplinkos ministerijai. Na va ir bus sukurta „gerovės valstybė”, tik kažin kiek žmonių liks gyvenančių joje.