Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-12-04 |
Klaipėdos rajono savivaldybė jau trejus metus finansuoja Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo, Religinių bendruomenių ir bendrijų rėmimo programas, o kitąmet ne mažiau nei 300 tūkstančių eurų bus atriekta dalyvaujamajam biudžetui. Finansavimo sulauks ir mokinių iniciatyvų projektai, finansiškai bus prisidedama ir prie vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ įgyvendinamų projektų.
Pasak vicemerės Violetos Riaukienės, savivaldybė daug dėmesio ir finansų skiria būtent gyventojų iniciatyvų projektams.
„Dovilų bendruomenė visas seniūnijai skirtas lėšas nusprendė panaudoti tiltelio per Lašupio upelį atitvarų, tiltelio dangos ir aplinkos sutvarkymui. Gargždiškiai ir jakiškiai gražino parkus, o „Priekulės ainiai“ susitvarkė bendruomenės patalpas. Būtų galima vardinti ir vardinti. Tačiau svarbiausia, ko gero, kad svarstant, ko labiausiai reikia, žmonės ieško ir randa bendrus sutarimus, ko šiuo metu labiausiai trūksta ar norisi jų gyvenamoje aplinkoje“, – įsitikinusi mero pavaduotoja.
Įgyvendinant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo programą, visose vienuolikoje seniūnijų finansuoti 37 projektai, jiems paskirstyta beveik 95 tūkst. Eur.
Agluonėnų seniūnija gavo 4 167 Eur, Dauparų-Kvietinių seniūnijai skirti 7 162 Eur, Dovilų seniūnijai – 8 717 Eur, Endriejavo seniūnijai – 4 542 Eur, Gargždų seniūnijai – 18 574 Eur, Judrėnų seniūnijai – 3 653 Eur, Kretingalės seniūnijai – 8 547 Eur. Priekulės seniūnija gavo 12 328 Eur finansavimą, Sendvario seniūnija – 13 873 Eur, Veiviržėnų seniūnija – 5 817 Eur, o Vėžaičių seniūnijai skirti 7 604 Eur.
Kasmet po 50 tūkst. eurų yra skiriama ir Religinių bendruomenių ir bendrijų rėmimo programos įgyvendinimui.
Agluonėniškiai už skirtas lėšas surengė 480-ojo Agluonėnų gimtadienio šventę ir sportines varžybas „Dalyvauji – jau laimi“. Miestelio gimtadienį atšventė ir Endriejavas, Judrėnų bendruomenė sutvarkė viešąją miestelio erdvę, o Veiviržėnai įgyvendino projektą „Veiviržėnai kultūrinių atspalvių kryžkelėje“.
Sendvario seniūnijos gyventojai galėjo dalyvauti tradiciniame lietuvių liaudies žaidimų čempionate, vasaros palydėtuvių šventėje, taip pat sutvarkyta Jakų parko aplinka, o Aukštkiemių kaime vaikų žaidimų aikštelė papildyta naujais įrenginiais.
Kretingalės seniūnijoje seniūnaičių sueigoje buvo nuspręsta lėšas skirti tradiciniams Karklės kaimo renginiams, Plikių miestelio šeimų sporto šventei, kultūrinės ir sportinės veiklos organizavimui Kretingalėje bei dalį pinigų panaudoti Kunkių aplinkos tvarkymui. Dauparų-Kvietinių seniūnijoje stiprinta bendruomeninė veikla, Smilgynų kaimo gyventojai įsigijo garso įrangą, o Dauparų ir Gribžinių bendruomenės surengė dvi šventes. Priekulės seniūnijoje įgyvendinti net 6 projektai: „Visi keliai į Dreverną 2020“, „Po pamario žolynėlius“, „Penkių renginių ciklas“, „Bendruomenės patalpų erdvių sutvarkymas“, „Elektroninė platforma Priekulės senjorams“, „Ritualinių paslaugų įrengimas Priekulės bendruomenės namuose“.
Vėžaičių seniūnija programos lėšas paskirstė Lapių, Vėžaičių, Girininkų, Tilvikų, Antkopčio, Rudaičių ir Ežaičių bendruomenėms. Čia gyventojai ir sportavo, ir įsigijo reikiamos įrangos bei kartu laiką leido įvairiuose renginiuose. Gargždų mieste veikiančios bendruomenės ir organizacijos gražino aplinką, organizavo veiklas senjorams, kvietė į rubežiaus šventę.
Rekordinė suma – net 300 tūkst. eurų – iš Savivaldybės biudžeto kitąmet bus skirta gyventojų siūlomoms iniciatyvoms įgyvendinti: Klaipėdos rajonas startuoja su dalyvaujamuoju biudžetu. Tai pirmas kartas, kai rajono gyventojai gali prisidėti prie dalies biudžeto skirstymo ir patys spręsti, kokias iniciatyvas reikia įgyvendinti, kad viešosios rajono erdvės būtų dar patrauklesnės.
Nuo gruodžio 1 d. jau galima teikti idėjas, kaip pagerinti savo gyvenamąją aplinką. Idėjų bus laukiama net du mėnesius, o jau kovą visos jos bus pristatytos viešai. Idėjas gali teikti visi Klaipėdos rajono gyventojai, kuriems ne mažiau nei 16 metų, o geriausios ir daugiausiai balsų surinkusios bus įgyvendintos per kitus metus.
„Dalyvaujamasis biudžetas ir yra ypatingas tuo, kad verčiausias įgyvendinti idėjas rinks ir už jas balsuos patys rajono gyventojai. Tokiu būdu kiekvienas žmogus bus skatinamas aktyviau domėtis galimybėmis viešą aplinką keisti taip, kad ji atitiktų visų gyventojų poreikius. Juk bendruomeniškumo esmė ir yra matyti ne tik save, bet ir šalia esančius žmones“, – sako V. Riaukienė.
Daugiau informacijos apie dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimą, terminus ir paraiškos formą galima rasti internetinėje Savivaldybės svetainėje www.klaipedos-r.lt, pasirinkus skiltį „Gyventojams“ – „Tavo idėja“.
„Dar 19 800 eurų bus skiriama mokyklų iniciatyvoms. Kaip rengti projektus, juos viešinti bendruomenėje, vykdyti projektų atranką, mokyklas konsultuoja „Transparency International“ Lietuvos skyriaus darbuotojos“, – sako mero pavaduotoja.
Ugdymo įstaigoms skirtos lėšos varijuoja nuo 600 iki 2500 eurų, atsižvelgiant į mokinių skaičių.
Taryba taip pat pritarė, kad savivaldybė, sėkmės atveju, taps ir 7 vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ įgyvendinamų projektų partneriu. Projektai apima vaikų dienos centrų steigimą, bendruomenėms reikalingų patalpų sutvarkymą ir kitas vietos gyventojams naudingas ir prasmingas iniciatyvas bei paslaugas, ‒ tokias kaip sveikatinimas ir švietimas, senjorams, jaunimui ir visai šeimai skirtų veiklų sukūrimas. Projektuose numatytas ir naujų darbo vietų steigimas.
Klaipėdos rajono savivaldybė prie šių projektų įgyvendinimo prisidėtų apie 200 tūkst. eurų.
Parašykite komentarą