Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-11-13 |
Dėl padidėjusio boro kiekio ir nepriimtino kvapo geriamajame vandenyje besiskundžiantiems Dauparų, Jonušų, Šlapšilės ir Gobergiškės gyventojai sulaukė gerų žinių – netrukus prasidės naujo vandens gręžinio darbai.
AB „Klaipėdos vanduo“ pasirašė tokių darbų sutartį su jungtinės veiklos partneriais. Gręžinys bus pradėtas gręžti gruodžio pradžioje. Iki 290 metrų gylio gręžinio gręžimo darbus, atsieisiančius 93 tūkst. eurų, ketinama baigti kitų metų pradžioje.
„Dėl gamtinių aplinkybių staiga padidėjusio boro kiekio vandenyje ėmėmės skubių sprendimų, nes mūsų prioritetas – teikiamų paslaugų kokybė. Siekiame, kad vanduo iš naujo gręžinio per gyventojų čiaupus bėgtų dar šiemet. Gamtinių sąlygų pakeisti negalime, todėl buvo nuspręsta nedelsiant gręžti naują vandens gręžinį. Anot geologų, Dauparuose boras pasiskirstęs geologiniame jūros sluoksnyje, kuris yra prisotintas boru. Tikimės, kad išgręžus naują vandens gręžinį, kuris bus kelis kartus gilesniame ir kitame vandeningame žemės sluoksnyje, problemos išsispręs. Toks gręžinys jau įrengtas Klaipėdos pirmoje vandenvietėje“, – pranešime spaudai cituojamas AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.
Jau pasirašyta ir per Dauparus eisiančios vandentiekio linijos Klaipėda-Gargždai techninio projektavimo sutartis. Jos projektavimo darbus žadama
baigti kitų metų pavasarį, o statybos darbai turėtų prasidėti kitų metų pabaigoje.
„Naujas vandens gręžinys Dauparuose – greitas ir reikalingas sprendimas, padėsiantis pagerinti vandens kokybę daupariškiams. Tačiau iš esmės
ši problema bus išspręsta tik nutiesus naują vandentiekio liniją. Jei viskas vyks kaip suplanuota, ji pradės veikti jau 2022 metais“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.
Jau kelis mėnesius boro kiekis vandenvietėje mažinamas maišant vandenį rezervuaruose. Gerinant vandens kokybę Dauparuose AB „Klaipėdos vanduo“ dažniau nei įprastai plauna ir dezinfekuoja technologinius įrenginius, vandens rezervuarus. Taip pat dažniau imami vandens cheminiai ir bakteriologiniai tyrimai, pagal sudarytą grafiką – du kartus per savaitę, pagal žemiau pateiktą grafiką, plaunamos magistralinės trasos ir gyventojų įvadai.
Parašykite komentarą