Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-10-22 |
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad privačios žemės savininkams apskaičiavo už 2020 metus mokėtiną žemės mokestį ir šiandien išsamias deklaracijas įkėlė į VMI Elektroninio deklaravimo sistemą deklaravimas.vmi.lt.
Mokesčio sumas gyventojai taip pat gali sužinoti ir prisijungę prie Mano VMI sistemos www.vmi.lt/manovmi ar paskambinę telefonu 1882.
Apie 408 tūkst. registruotų Mano VMI ir EDS naudotojų, kurie yra nurodę savo e. pašto adresą sistemose, gaus pranešimus apie jiems suformuotą deklaraciją. Tie žemės savininkai, kurie nėra VMI e. paslaugų naudotojai, žemės mokesčio deklaracijų artimiausiu metu sulauks klasikiniu paštu.
Žemės mokestį reikia sumokėti iki š. m. lapkričio 16 d.
„Šiais metais šalyje yra 1,027 mln. žemės savininkų, tačiau ne visiems šį mokestį šiemet reikės sumokėti. Dalis savivaldybių, reaguodamos į susiklosčiusią COVID-19 situaciją, priėmė sprendimą sumažinti žemės mokestį. Iš viso įvairios lengvatos buvo pritaikytos 322,7 tūkst. gyventojų, todėl žemės mokesčio deklaracijos pasieks 704,7 tūkst. žemės savininkų“- teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė–Šnirienė pridurdama, jog žemės savininkai suskaičiuotą žemės mokestį gali pasitikrinti ir jį sumokėti prisijungę prie Mano VMI.
Planuojama, jog į savivaldybių biudžetus 2020 m. bus sumokėta apie 39,4 mln. eurų: apie 33,2 mln. eurų sumokės gyventojai ir apie 6,2 mln. eurų – įmonės. 2019 m. apskaičiuota mokesčio suma buvo 39,4 mln. eurų, 2018 m.- 40,28 mln. eurų, o 2017 – 31,4 mln. eurų.
Žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Pažymėtina, kad VMI žemės mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus[1], kurie gali svyruoti nuo 0,01 iki 4 proc.
Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo iki birželio 30 d., o įsigiję po liepos 1 d. – žemės mokestį pradės mokėti nuo kitų metų.
Visą aktualią informaciją apie žemės mokestį ir kaip jį sumokėti gyventojai gali sužinoti apsilankę VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt, taip pat VMI „Youtube“ seminare: Kaip sužinoti savo žemės mokestį?. Į dažniausiai užduodamus klausimus VMI specialistė atsako VMI „Spotify“ tinklalaidėje, kurią rasite čia. O kilus papildomiems klausimams, galima kreiptis į deklaracijoje nurodytą specialistą, parašyti žinutę per Mano VMI ar į VMI Facebook, paskambinti bendruoju numeriu 1882 (+370 5 260 5060 skambinant iš užsienio).
Gyventojai, kurie yra identifikuoti Mano VMI naudotojai, informaciją, susijusią su žemės mokesčiu, galės gauti automatiniu pranešimu paskambinę numeriu 1882 (arba +370 5 260 5060) ir pasirinkę žemės mokesčio temą. Ši paslauga veiks ir ne darbo metu bei leis sužinoti norimą informaciją nelaukiant eilėje, kol konsultantas atsilieps. Šiuo būdu galima sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą, įmokos kodą ir terminą, iki kada reikia apmokėti.
[1] 2020 m. savivaldybių tarybų patvirtintus žemės mokesčio tarifus galima sužinoti VMI svetainėje https://www.vmi.lt/evmi/zemes-mokescio-lengvatos-tarifai. Nuo 2018 m. sausio 1 d. galiojančios žemės vidutinės rinkos vertės (mokestinės žemės vertės), pagal kurias visus penkerius metus bus skaičiuojamas žemės mokestis, skelbiamos Registrų centro svetainėje. Žemės mokesčio mokėtojai, suvedę žemės sklypo unikalų numerį, Registrų centro svetainėje: http://www.registrucentras.lt/masvert/paieska_un.jsp gali sužinoti konkrečias savo sklypų mokestines vertes.
Parašykite komentarą