Pareigūnams teko ieškoti ir 92 metų grybautojos

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-09-14

Socialiniai tinklai pastaruoju metu mirga įspūdingų baravykų laimikių nuotraukomis, o tokia grybų gausa į miškus vilioja daug žmonių.

Skelbiama, jog ieškoti pasiklydusių grybautojų vis dažniau tenka vykti ir policijos pareigūnams – nuo rugsėjo pradžios visoje Klaipėdos apskrityje policijos pagalbos jau reikėjo 12 miškuose pasiklydusių žmonių.

Vien rugsėjo 9 dieną Kretingos rajone teko ieškoti trijų paklydėlių. Tarp jų buvo ir 92 metų senolė. Į mišką ji nuvyko autobusu anksti ryte. Popietę moteris suprato, kad pasiklydo ir paskambino į policiją. Senolės ieškojo pora ekipažų. Po kelias valandas trukusių paieškų ji buvo surasta ir, suteikus būtinąją pagalbą, su laimikiu – dviem kibirais grybų – parvežta namo.

Dėl 67 metų grybauti išėjusio sutuoktinio į policiją kreipėsi žmona. Cukriniu diabetu sergantis vyras jai paskambinęs sakė, kad pasiklydo ir blogai jaučiasi. Po kelių valandų policijos pareigūnai vyrą surado gulintį miške ir perdavė greitosios pagalbos medikams.

O 61 metų moters paiešką sunkino tai, kad išsikrovė mobilusis telefonas ir susekti jos buvimo vietą tapo labai sudėtinga. Paieška truko beveik keturias valandas iki moters sutuoktinis policijai pranešė, kad žmona namo grįžo pati.

Policijos pareigūnai skelbia esą visada pasirengę padėti ieškoti pasiklydusiųjų, tačiau primena, kad į mišką eiti reikėtų atsakingai pasirengus. Pirmiausia, prieš einant į mišką, patariama aiškiai ir kuo tiksliau informuoti artimuosius, kur ir kiek laiko planuojate grybauti. Mobilusis telefonas turėtų būti pilnai įkrautas – pagal mobiliojo ryšio bokštų fiksuojamą signalą Lietuvos policija gali nustatyti preliminarią jūsų buvimo vietą, tai padeda sumažinti paieškos rajoną. Patariama rengtis ryškių spalvų drabužiais – taip žmogų lengviau pastebėti ir vaikštant miške, ir žvalgant iš oro. Tam puikiai tinka ir ryškios, šviesą atspindinčios liemenės – į kišenę telpantis drabužis pasiklydus gali išgelbėti gyvybę. Iš aplinkos išskiriančiu elementu gali tapti ir ryškus kibiras ar krepšys miško gėrybėms.

Pasiklydus patariama būti kuo atviresnėje vietoje, turėti švilpuką, kuriuo galite pranešti apie savo buvimo vietą, ir prožektorių, žibintuvėlį, ar degtukų. Žmonių ieškančiuose sraigtasparniuose yra sumontuotos kameros, padedančios aptikti šilumą skleidžiančius objektus, pilotai, skrisdami naktį, naudoja naktinio matymo akinius, todėl mažiausias šviesos šaltinis paiešką gali labai palengvinti.

Policijos pareigūnai taip pat primena, kad prekiauti surinktomis miško gėrybėmis pakelėse, ypač autostradoje draudžiama. Tą daryti reikėtų laikantis nustatytos tvarkos ir prekybai skirtose vietose.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Pradūrė padangas ir apipylė skysčiu

Policija praneša apie vandalų išpuolį prieš transporto priemonę. Sekmadienį apie 13 val. Klaipėdoje, Melnragėje, Kopų g. esančiame kieme pastebėta, jog ...
2025-01-20
Skaityti daugiau

Regionas

Pasitikėjimo Klaipėdos apskrities policija rodiklis vėl lenkia šalies vidurkį

Naujausios šalies gyventojų apklausos rezultatai rodo, kad visuomenės pasitikėjimas Klaipėdos policija išlieka labai aukštas ir lenkia šalies vidurkį – Klaipėdos ...
2025-01-15
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Vairuotojai turės pasiaiškinti, kodėl prie vairo sėdo girti

Girti prie vairo aptikti du vyrai bei viena moteris laukiami Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Šeštadienį apie 18 val. Klaipėdoje, ...
2025-01-12
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This