Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-08-31 |
Besibaigianti kalendorinė vasara, pasak „Klaipėdos paplūdimių” direktoriaus pavaduotojo Aleksandro Siakki, gelbėtojams buvo gana sudėtinga ir ypač darbinga.
Dėl pavasarį kilusios koronavirusinės pandemijos sezono pradžioje ruoštasi blogiausiam scenarijui – net buvo kalbėta, jog kaukes gali tekti dėvėti ir paplūdimuose. Laimei, to neprireikė, tačiau, A. Siakki teigimu, gelbėtojai vis tiek nuolat buvo priversti raginti poilsiautojus laikytis saugaus atstumo, paisyti higienos ir kitų COVID-19 prevencijos reikalavimų.
„Šią vasarą kaip niekad buvo daug nedrausmingų poilsiautojų, kurie nepaisė įspėjančios raudonos vėliavos, perspėjimo ženklų, pavyzdžiui, neplaukti už plūdurų ir panašiai”, – sakė patyręs gelbėtojas.
A. Siakki teigimu, ypač nuostabą kėlė tėvai, leidžiantys vaikams maudytis, plevėsuojant raudonai vėliavai.
„Kokį pavyzdį tėvai rodo vaikams – moko juos nepaisyti taisyklių, leisdami maudytis, esant banguotai, pavojinga jūrai?”- retoriškai klausė jis.
Taip pat vasarą netrūko ir tradiciškai nuo tėvelių pliaže pasiklydusių mažylių, kuriuos vėlgi teko globoti gelbėtojams.
Kita, didesnė gelbėtojų galvos skausmo priežastis buvo alkoholio padauginę poilsiautojai.
Dėl iki rugpjūčio 1 d. galiojusio draudimo pardavinėti silpną alkoholį paplūdimo kavinėse alkoholiniais gėrimais poilsiautojai apsirūpindavo iš anksto – tokių ypač daug buvo pirmoje vasaros pusėje. Paplūdimuose alkoholio padauginusiems piliečiams drausminti teko kviesti ir policiją.
„Šią vasarą policiją teko kviesti ne vieną kartą, tuo labiausiai pasižymėjo I-os Melnragės paplūdimys”, – sakė A. Siakki.
Tiesa, vietos gyventojai viešai paplūdimuose alkoholio jau nevartoja, tą jie paprastai darydavo slapta, užtat jau antrą vasarą iš eilės daug rūpesčių gelbėtojams kėlė Klaipėdoje dirbantys svetimšaliai iš rytų. Jie, pasak „Klaipėdos paplūdimių” atstovo, alkoholinius gėrimus savo šalyje įpratę vartoti viešai, nesislėpdami, tad ne visada suprasdavo, ko iš jų norima ir reiškė nepasitenkiną dėl išsakomų pastabų.
A. Siakki atkreipė dėmesį ir į dar vieną poilsiautojų grupę. Tai žmonės, kurie neįvertina savo sveikatos būklės, per ilgai dienos metu būna saulėje. Dėl didelių karščių, ypač birželio mėnesį turintiems silpną širdį, kitų sveikatos problemų ne kartą teko kviesti į pagalbą greitosios medikus.
Tačiau skaudžiausia nelaimė įvyko rugpjūčio vidury, grupei jaunuolių nuplaukus už plūdurų ir patekus į duobę. Vieną iš jų pavyko išgelbėti, kitas, nemokėjęs plaukti, po paros ligoninėje mirė.
Pasak A.Siakk, vidutiniškai per vasarą gelbėtojams tenka iš jūros gelmių traukti apie 20 skęstančių žmonių, o šiemet, paradoksas, tai buvo vienas vienintelis skendimas, kuris, deja, pasibaigė nelaime.
Iš viso Baltijos jūra šią vasarą nusinešė penkių žmonių gyvybes: du vyrai nuskendo Nemirsetoje, po vieną – Šventojoje ir Juodkrantėje.
Nors kalendorinė vasara jau baigiasi, maudynių sezonas, primena „Klaipėdos paplūdimių” atstovas, dar tęsis ir rugsėjo mėnesį.
Uostamiesčio paplūdimiuose gelbėtojai budės iki rugsėjo 15 d, tiesa, jų sumažės. Dalis studentų grįš tęsti studijų, o likę gelbėtojai budės pagrindinių paplūdimių centriniuose gelbėjimo postuose, tad nusprendusiems pratęsti maudynes jūroje A. Siakki pataria elgtis atsargiai ir paisyti gelbėtojų nurodymų bei įspėjamųjų ženklų.
Parašykite komentarą