Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-07-31 |
Nuo rytojaus, rugpjūčio 1 dienos, įsigalioja sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio operacijų vadovo sprendimas prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietose bei viešojo maitinimo įstaigose dėvėti kaukes.
Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnybos pranešimo, sprendimas priimtas atsižvelgiant į augantį koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičių šalyje ir siekiant užtikrinti žmonių saugumą nuo infekcijos plitimo.
Sprendimu nurodyta įpareigoti, kad lankytojus aptarnaujantis personalas uždarose viešojo maitinimo įstaigos patalpose dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.
Taip pat sprendimu įpareigoja uždarose prekybos, įskaitant ir prekybos centrų patalpas, paslaugų teikimo ir veiklos vykdymo vietose prekiautojus ir paslaugų teikėjus bei vyresnius nei 6 metų amžiaus lankytojus, pirkėjus, paslaugų gavėjus, vartotojus dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.
Prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietų įstaigos nuo šiol privalo riboti ir pirkėjų bei paslaugų gavėjų srautus: užtikrinti, kad pirkėjai ir paslaugų gavėjai eilėse laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito.
Išimtys taikomos paslaugoms, kurių neįmanoma suteikti dėvint kaukę, pavyzdžiui, barzdos skutimo paslaugai, kosmetologinių ir grožio procedūrų metu. Sportuojantiems sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas, pavyzdžiui, baseinuose – dėvėti kaukės taip pat neprivaloma.
Nuo rytojaus stiprinami reikalavimai dėl apsaugos priemonių ir viešajame transporte, informuoja Susisiekimo ministerija.
Visi viešojo transporto darbuotojai ir keleiviai, išskyrus vaikus iki 6 metų amžiaus, privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones. Keleivius, kurie nedėvi kaukių, viešojo transporto priemonių vairuotojai gali atsisakyti vežti.
Viešojo transporto priemonėse rekomenduojama vežti tiek keleivių, kiek yra sėdimų vietų. Jei vežami stovintys keleiviai, turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 1 metro atstumas tarp keleivių, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus. Rekomenduojama nenaudoti sėdėjimo vietų, kai sėdima veidu į veidą, išskyrus kai sėdi sutuoktiniai, artimieji giminaičiai, įtėviai, įvaikiai, globėjai ir rūpintojai.
Rekomenduojama neprekiauti kelionės bilietais viešojo transporto priemonėse, o vairuotoją atskirti pertvaromis nuo keleivių arba išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą.
Viešojo transporto paslaugų teikėjai turės užtikrinti, kad viešajame transporte nedirbtų asmenys, kurie serga arba jiems pasireiškia ūmių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, arba jiems yra taikomas reikalavimas dėl privalomos ar rekomenduojamos izoliacijos.
Keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo vietose rekomenduojama sužymėti laukimo vietas eilėje, tarp kurių turi būti ne mažiau kaip 1 metro atstumas.
Ne rečiau kaip kartą per dieną viešojo transporto priemonės privalės būti valomos ir dezinfekuojamos, reguliariai valomi ir dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai – rankenos, turėklai ir pan. Kiekvienoje viešojo transporto priemonėje keleiviams gerai matomoje ir naudoti patogioje vietoje turės būti įrengtos rankų dezinfekavimo priemonės.
Kiekvienoje viešojo transporto priemonėje turės būti aiškiai matoma informacija apie prevencines COVID-19 ligos priemones – saugų atstumą, rankų ir kosėjimo bei čiaudėjimo higieną, privalomą nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimą, rekomendacija nesilankyti viešose vietose, jei pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, informacija, kad pasireiškus ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų požymiams rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai.
Parašykite komentarą