Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-07-21 |
Klaipėdos savivaldybė neskuba pasinaudoti siūlymu parduoti Dviračių treką, o gautus pinigus skirti universalios sporto salės statyboms. Juo labiau, kad padėti išsaugoti šį objektą siūlosi ir Lietuvos dviračių sporto federacija bei garsūs šalies dviratininkai.
„Atvira Klaipėda“ rašė, jog Klaipėdos savivaldybės užsakymu atliktos galimybių studijos, kurioje analizuotas Dviračių treko likimas, rengėjai išaiškino, jog geriausia alternatyva yra šį objektą parduoti, o gautus pinigus panaudoti gerinti kitą sporto infrastruktūrą. Esą už Dviračių treką galima gauti apie 6 mln. eurų – tiek, kiek reikia universalios sporto salės Šviesos g. statyboms.
Klaipėdos savivaldybėje antradienį lankėsi Lietuvos dviračių sporto atstovai, kurie įtikino jog Dviračių treko pardavimas nėra geriausia išeitis, o galimybių studijos teiginiai esą neatitinka tikrovės.
Su uostamiesčio vicemeru, atsakingu už sportą, Arvydu Cesiuliu susitiko Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Darius Levickis, pasitarime dalyvavo ir garsūs šalies dviračių sporto atstovai, olimpiečiai Simona Krupeckaitė, Gediminas Bagdonas, Ramūnas Navardauskas.
„Visi jie labai aktyviai kalbėjo, kad mes neturėtume iš savo rankų paleisti Dviračių treko. Jie įrodė, kad šį objektą galima perstatyti ir tada atsirastų ne tik trekas, bet ir BMX dviračių bazė. Tikėtina, kad toks objektas būtų populiarus ne tik tarp Lietuvos sportininkų, bet sulauktume ir svečių iš užsienio. Žinoma, reikia sutvarkyti ne tik sporto bazę, bet sportininkams pritaikyti kitą infrastruktūrą. Tačiau savivaldybė nepajėgi finansuoti tokį projektą, jis nėra tarp prioritetų“, – teigė A. Cesiulis.
Svečiai esą pasižadėjo ieškoti įvairių variantų, kaip rasti lėšų rekonstruoti Dviračių treką.
„Tai gali būti ir valstybės pinigai, ir ES fondai. Žinoma, trekas yra savivaldybės nuosavybė. Tačiau dabar reikia principinių sprendimų, ar pavyksta rasti pinigų, o tada jau bus galima dėlioti detales, kas turi teikti paraiškas gauti finansavimą rekonstrukcijai, kas valdytų sutvarkytą objektą. Pats manau, jog Dviračių trekas Klaipėdoje turėtų būti išsaugotas, nes ši sporto šaka juk yra olimpinė, čia dar galima paruošti čempionų“, – dėstė A. Cesiulis.
Tiems kas šį sklypą įvertino 6 mln EUR reikia akis prasikrapštyti. Už žemę yra mokama daugų daugiausia po 200 EUR už pastatyto metro parduodamo ploto.
Tai, kad gauti 6 mln, šioje vietoje reikėtų pastatyti 30 000 kv m ploto rajoną. T.y. dragūnus, arba Gandrališkes.
.
galimybių studija atlikta be reikalo: ir taip visisems dviratininkams aišku, kad treką reikia atremontuoti ir naudoti.
Teisingai, reikia rekonstruoti ir palikti sportininkam, namų statytojai lai pasiieško kitos vietos, nes aišku, kad jie čia viską inicijavo.