Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-05-11 |
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Vaikščiojant palei lankytojams vėl atvertą Karklės pajūrį Olando kepurės link, į akis krenta džiūvančios pušys. Specialistai ramina, kad tai nėra kokių nors kenkėjų ataka.
Pasak Pajūrio regioninio parko vyr. ekologo Erlando Paplauskio, dažnai būna taip, kad purškiant nuo jūros medžiai gauna druskos ir nuruduoja.
„Kažko išskirtinio ar invazinio ir kad būtų daug, masiškai nesame pastebėję. Pakrantėje visada kažkas bus, o pačiame miške pušys yra normalios”, – sakė jis.
Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio girininko pavaduotojas Egidijus Šepetys irgi sakė, jog tai – druskingo jūros vandens pasekmė.
„Pušys masiškai ruduoja ir einant pajūriu į priešingą pusę, Palangos link. Klausiau specialistų, jie sakė, kad nuo jūros vandens sūraus ruduoja. Manau, kad jos turėtų atsigauti. Kasmet pavasariais taip pasitaiko. Šiemet gal labiau dėl urgano, kad pripūtė daugiau ant tų medžių druskingo vandens. Jokių kenkėjų nėra”, – teigė E. Šepetys.
Didelius Kuršių nerijos miško plotus 2018 m. buvo užpuolę drugiai kenkėjai – vieni iš pavojingiausių spyglius graužiančių miško kenkėjų. Pernai jie buvo naikinami purškiant specialių preparatą iš lėktuvų.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”3″ images=”136278,136279,136280,136281,136282″ img_size=”gallery”][/vc_column][/vc_row]
Parašykite komentarą