
Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-05-11 |
Klaipėdos savivaldybei jau tenka pripažinti, jog koronaviruso krizė turės įtakos miesto biudžeto pajamoms – pinigų pritrūks ir algoms, ir paslaugoms. Todėl prašoma leidimo pasiskolinti 14 mln. eurų.
Pirmąjį sutikimą imti paskolą iš valstybės biudžeto Klaipėdos savivaldybei suteikė Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas.
Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Kristina Petraitienė paaiškino, jog Finansų ministerija paskelbė prognozuojamą šių metų savivaldybių Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) netekties sumą. Klaipėdos savivaldybei 2020 m. prognozuojama GPM netektis – 14 mln. 172 tūkst. eurų, o tai yra 14,6 proc. planuoto GPM. Šio mokesčio į šiųmetį biudžetą planuota surinkti 97 mln. 137 tūkst. eurų.
„Be to, jau sausio-balandžio mėnesiais GPM surinkome 1,3 mln. eurų mažiau nei buvo planuota ir patvirtinta biudžete. Tad paskolos dydis yra siejamas su planuotomis išlaidomis ir planuojamomis negauti pajamomis, kurios toms išlaidoms buvo planuotos“, – aiškino K. Petraitienė.
Todėl siekdama išvengti apyvartinių lėšų trūkumo Klaipėdos savivaldybė ir nori iš valstybės biudžeto pasiskolinti 14 mln. eurų. Numatoma, jog paskolos lėšos būtų naudojamos darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms – 9 mln. 600 tūkst. Eur, socialinėms išmokoms (pašalpoms) – 1 mln. 100 tūkst. Eur, prekių ir paslaugų įsigijimui – 3 mln. 300 tūkst. Eur.
K. Petraitienė nurodė, jog paskola būtų trumpalaikė. Įprastai ji turėtų būti grąžinta iki metų pabaigos, tačiau esą Vyriausybė nurodė jog dėl susidariusios situacijos, šią trumpalaikę paskolą būtų galima grąžinti ir kitais metais, jei šiemet nepavyktų.
Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nariai vienbalsiai pritarė leisti Klaipėdos savivaldybei imti paskolą. Galutinį žodį dar turės tarti ir miesto taryba.
ADMINISTRACIJA LĖŠAS SKOLINASI APYVARTAI SUBALANSUOTI, O NE PRAVALGYTI. Antraštė klaidina.
Kam krize ,o kam net nekvepia?Gyvenkite pagal pajamas.
Tauta gyvena pagal išgales, bet tik ne valdžios žmonės…. Kuo jie kitokie? Jeigu nėra pinigų atlyginimams, yra tokios išeitys: 1. atlyginimų mažinimas; 2. etatų mažinimas. Ir nereikia sakyti, kad nebus kas atlieka darbus. Ten ir taip darbo našumas mažas palyginus su privačiu sektoriumi.