Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-05-06 |
Trečiadienį popiet Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje ne tik buvo pristatyta jos parengta COVID-19 valdymo strategija, bet ir pasidalinta pastebėjimais apie vis dar neperprastą koronaviruso veikimą bei prognozes, kiek dar su šiuo virusu gali tekti mums gyventi.
Pasak Santaros klinikų medicinos profesoriaus Vytauto Kasiulevičiaus, šiandien dar niekas pasaulyje negali pasakyti, kaip dažnai gali kartotis naujos viruso bangos.
„Bet tai, kad šitas virusas nebaigs gyvavimo su šiuo pavasariu, yra tikra tiesa”, – sakė profesorius. Kartu jis teigė, jog antroji, kaip prognozuojama, rudeninė banga nebūtinai turinti būti stipresnė už pirmąją – esą pasaulinių pandemijų istorija žino visokių pavyzdžių.
V. Kasiulevičius pažymėjo, jog svarbu yra kuo anksčiau nustatyti susirgimą, jo protrūkius ir vietas, kur tie susirgimai vystosi.
„Sugrįžtant mokiniams į mokyklas ateity greičiausiai susidursime ir su mokyklomis, kur tokie protrūkiai vystysis”, – tokios galimybės neatmetė medikas.
Pasak jo, mokslo bendruomenė siūlo daug inovatyvių sprendimų, kaip tuos protrūkius indentifikuoti – nuo grupinio testavimo iki nuotekų tyrimų, o Lietuva, kaip ir kitos šalys, ieško efektyvių gydymo metodų. Profesorius pranešė, jog beveik 100 pacientų mūsų šalyje buvo taikytas gydymas hidrochlorofido ir azitromicino deriniu, kuris esą davė neblogų rezultatų.
Tuo metu epidemiologė Daiva Razmuvienė priminė, jog Lietuva karantino sąlygomis jau gyvena 50 dienų ir, jos teigimu, „visuomenė mūsų nenuvylė”.
Ji pasidžiaugė, kad per ilguosius savaitgalius nekilo naujų infekcijos protrūkių, tačiau teigė, jog atsipalaiduoti dar negalima.
„Reikia nepamiršti, kad mes viruso nepažįstame iki galo, mes nežinome daug jo savybių, mes nežinome, ar jis gali turėti vadinamąjį sezoniškumą, kaip jis plis vasarą, mes nežinome, ar jis sukelia ilgalaikį imunitetą, bet mes per tą laiką supratome paprastą dalyką – virusui reikia žmogaus”, – sakė D. Razmuvienė.
Ji priminė tris pagrindines taisykles, kurių būtina laikytis, norint apsisaugoti nuo koronaviruso: saugų 2 metrų atstumą, ne ilgesnį kaip 20 min. bendravimo su kitu žmogumi laiką ir asmeninių apsaugos priemonių naudojimą.
Ji teigė suprantanti, jog atšilęs oras vis dažniau žmones veja į lauką, tačiau ragino vyresnio amžiaus senjorus ar mamas su vaikais „nesibūriuoti eilėse prie parduotuvių”.
„Mokslas kol kas negalės padėti, nes nėra nei vaistų, nei vakcinos, reiškia, mes patys turime sau padėti tomis trijomis paprastomis taisyklėmis”, – apibendrino epidemiologė.
Dabar palaukit darželių atidarymo.