Jūrų muziejus iškėlė neįprastą vėliavą (1)

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-05-01

Gegužės 1-ąją Lietuvos jūrų muziejus, atnaujindamas po karantino lankymą nerijos forte, kuriame įkurtas akvariumas ir kitos ekspozicijos, iškėlė geltoną vėliavą.

Sauliaus Karaliaus nuotr.

„Šį simbolį atnaujinto lankymo pradžiai pasirinkome dėl jo istorijos, – sako muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Geltonos spalvos vėliava jau du šimtmečius jūrininkams reiškia pasveikimą ir karantino pabaigą”.

Muziejaus Laivybos istorijos skyriaus vedėjas dr. Edvinas Ubis, rodydamas muziejaus rinkinyje saugomą garlaivio „Ivan Polzunov“ garlaivio geltoną karantino vėliavą, pasakojo, kad pirmą kartą karantino terminas buvo paminėtas 1377 metais Venecijoje, rašant apie laivą, kurio įgula turėjo likti jame mėnesiui dėl ligos protrūkio. Tačiau, pasak istoriko, nėra žinoma, ar tuo metu buvo naudojamos vėliavos, ar kitokie ženklai pranešti žiniai, kad laivas yra izoliuotas.

Pirmosios žinios apie karantino vėliavą pasiekia iš XVIII a., kai laive pasireiškus užkrečiamos ligos protrūkiui, būdavo iškeliama balta vėliava. Tačiau tuo laiku pasitaikė ir kitų spalvų vėliavų, kurios irgi reiškė karantiną. Amžiaus pabaigoje geltona vėliava tapo pagrindiniu laivo izoliacijos simboliu.

Geltona vėliava, dar žinoma „Yellow Jack“ ar „Quebec“ pavadinimu, Didžiojoje Britanijoje XIX a. pradžioje tapo visuotinai suprantama kaip karantino ženklas. Tačiau Danijoje ir Vokietijoje dominavo žalia spalva. Tik XIX a. pabaigoje geltona vėliava tapo aiškiu karantino ženklu visoje Europoje. O geltona su juoda (Lima) vėliava reiškia, kad laive siaučia liga.

Nuo gegužės 1 dienos lankytojai jau gali apžiūrėti Akvariumą, jūrų gamtos, jūrų žinduolių ir paukščių, laivybos istorijos ekspozicijas ir Etnografinę pajūrio žvejo sodybą. Šiuo laikotarpiu dar nebus rengiami delfinų ir kaliforninių jūrų liūtų pasirodymai delfinariume. Laisvėjant karantino sąlygoms, svarstoma galimybė rengti šių gyvūnų pasirodymus Saulės įlankoje po atviru dangumi arba bent sudaryti galimybes lankytojams gyvūnus bent pamatyti.

Gegužę muziejus dirbs penkias dienas per savaitę: nuo trečiadienio iki sekmadienio 11-17.30 val.

Žymos: | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Jūrų muziejus iškėlė neįprastą vėliavą” komentarų : 1

  1. TRAUKŪNAS parašė:

    1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj.

    2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”.

    Tiems, kas skaito komentarus tinklaraštyje ir jau žino kur Smiltynėje stovi „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”,
    rekomenduojame nuvykti dar į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Kviečia „UžmESti akį“ į Jūrų muziejų

Centrinė projektų valdymo agentūra organizuoja atvirų durų renginių ciklą „UžmESk akį“. Vienas iš jų – apsilankymas Lietuvos jūrų muziejuje, kur ...
2025-05-06
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Tvarios ateities kūrėjų laboratorijoje - be abstrakčių pamąstymų apie besaikį vartojimą

Vasaros saulėgrįžos dieną, birželio 21-ąją, Klaipėdos Danės skvere klaipėdiečius ir miesto svečius suburs „Savos bangos. Tvarios ateities kūrėjų laboratorija“ – ...
2025-04-24
Skaityti daugiau

Kultūra

Jūrų muziejus pradeda sezoną

Nors pavasaris į pajūrį dar neskuba, Lietuvos jūrų muziejus pradeda sezoną ir nuo balandžio 18 dienos jau dirba nuo trečiadienio ...
2025-04-23
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

undefined
undefined
undefined
undefined
Loading
Share This