Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-04-30 |
Gegužės 6-ąją, 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia į virtualų susitikimą „Tai – kaip sodų žydėjimas“ su psichologe, poete Laima Petroniene.
„Išgirsite įkvepiančią, dvasinį pasaulį nuskaidrinančią kūrybą, bus kalbama apie kasdienes patirtis, įvairius išgyvenimus, savęs pažinimą ir gyvenimo prasmės ieškojimą”, – rašoma bibliotekos pranešime.
Tiesioginės transliacijos nuoroda bus paskelbta bibliotekos interneto svetainėje www.biblioteka.lt ir jos „Facebook” paskyroje.
Tai pirmasis ciklo „Knygos kasdienybei“ renginys, organizuojamas įgyvendinant Lietuvos Kultūros tarybos finansuotą projektą „Biblioteka bendruomenei: (ne)galios įkvėpti“. Projekto veiklos skirtos ne tik negalią turintiems žmonėms, bet ir jų artimiesiems, visiems, kurie išgyvena atskirtį, ieško gyvenimo prasmės, nori pažinti save ir kitus, tobulėti.
L. Petronienė yra išleidusi tris poezijos knygas – „Tai – kaip sodų žydėjimas“, „Tu – tai viskas“, „Tik prisimink – juk Tu esi Šviesa“, kurios apima autorės kūrybos dešimtmetį, paliečia savasties šaknis, įkvepia žmogų, kilsteli jo dvasią bei kviečia pažvelgti į savo vidų ir pamatyti, kad kiekvienas esame sukurtas iš meilės ir šviesos.
Autorė rašo ir eiles vaikams, kuria eilėraščius dzūkų tarme; kartu su bardais organizuoja įvairius poezijos ir muzikos vakarus. Dalį L. Petronienės įgarsintų kūrinių galima rasti „Youtube” kanale.
„Kaip dažniausiai kiekvienas laimingas žmogus, taip ir aš turėjau praeiti tam tikrą savo gyvenimo kelio atkarpą, kurioje buvo ir kančių, ir nusivylimų, ir netekčių, ir neįgyvendintų lūkesčių, – sako autorė. – Tačiau aš visuomet viduje turėjau kirbančią liepsnelę, kad kažkas čia ne taip, kad gyvenimas gali būti laimingas. Aš visuomet ilgėjausi Namų… Ir parėjau į Juos – į savo Širdies namus. Todėl esu labai laimingas žmogus. Beieškodama savęs aš įsitikinau, kad niekur kitur laimė negyvena, o tik mumyse. Ji teka iš mūsų vidaus į gyvenimą ir tuomet pats paprasčiausias gyvenimas tampa nuostabus. Mums tereikia atsisukti į savo vidų ir prisiminti, kas mes esam iš tikrųjų. Apie tai ir mano kūryba“.
Parašykite komentarą