Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-04-16 |
Klaipėdos rajono taryba ketvirtadienį nepritarė UAB „Raguvilė“ prašymui leisti Dumpiuose perdirbti panaudotas padangas. Tačiau jos vadovas ir savininkas sako, jog tokį sprendimą tikrai skųs teismui.
Įmonė turėjo planų padangas perdirbti į gumos granules. Tam priešinosi netoliese gyvenantys žmonės.
„Dar sausį, kai šis klausimas buvo svarstomas Taryboje, mūsų pozicija buvo aiški – jei įmonė įtikins bendruomenę, kad jų veikla neturės jokios įtakos, Taryba neprieštaraus. Bet akivaizdu, jog žmonės tokios veiklos šioje teritorijoje nenori. Todėl mūsų pozicija taip pat aiški – nepritarti“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.
Kaip tokio sprendimo argumentai minėti teiginiai, jog už 50 m nuo įmonės sklypo yra gyvenamoji aplinka, o planuojama veikla turės įtakos triukšmo ir oro taršos padidėjimui, vizualinę taršai, galimas neigiamas psichoemocinis poveikis visuomenei. Esą nebūtų užtikrintas ir reikalavimas, kad apie pusę sklypo ploto sudarytų želdiniai. Priminta ir Vyriausybinės komisijos rekomendacija nebesteigti Dumpiuose įmonių, kurių veikloje gali kilti pasekmės, turinčios neigiamą poveikį visuomenės sveikatai ar gali būti daromas neigiamas poveikis aplinkai.
„Raguvilė“ kreipimesi į rajono Tarybos narius dėstė, kad yra pasiruošusi taikyti 13 papildomų priemonių – supilti pylimus šiaurinėje- rytinėje sklypo dalyje, apsodinti medžius, augmeniją, apželdinti apsauginę tvorą vijokliniu augalu, kelis kartus sumažinti laikomą padangų kiekį vienu metu, įrengti apsauginę sienelę nuo artimiausio kaimyno, visą gamybą vykdyti patalpose ir kt.
Toks Tarybos sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos administracinių ginčų komisijos Klaipėdos apygardos skyriui arba Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmams.
„Raguvilės” vadovas Virginijus Brazauskas sakė, jog tikrai pasinaudos tokia teise.
„Taryba neišgirdo, kad 50 metrų yra tik tarp sklypų ribos, o gamyba būtų 250 metrų atstumu nuo artimiausio gyvenamojo namo. Minimas Aplinkos ministerijos raštas yra tik rekomendacija. Be to, kalbant apie 50 procentų reikalavimą sklypų dėl gamtinio karkaso neatsižvelgiama į tai, kad du trečdaliai mūsų sklypo patenka į „Toksikos” apsaugos zoną”, – sakė V. Brazauskas.
https://www.youtube.com/watch?v=cN7m5i_dUcU
Taryba nusprendė teisingai. Pirmiausia tai bendruomenės sprendimas gyventi švarioje aplinkoje ir tai visiškai suprantama. Antra, žinant šio verslininko reputacija suprantamas tarybos noras išvengti sasaju su raguvile ir jos vadovu. Juk šis verslininkas nesprendžia proplemų, jis jas tik kuria. Įsileidus į teritoriją, šį švelniai tariant, verslininką, pasirašai nuosprendį tarybai, bendruomenei ir visam regionui. Tai bus nesibaigiančios problemos nuo gamtosauginių, socialinių, kultūrinių, ekonominių ir t. t. Pats kurs ištisinę problemą ir pats verkšliandamas visur skūsis kaip jį skriaudžia ir neleidžia dirbti. Juk akivaizdu, kur atsirado ši benrovė, su savo garsiuoju direktoriumimi, visur “blogo kvapo šleifas”. O jei dar pasidomėjus V. Brazausko biografija, tai dieve apsaugok mus nuo tokių žmonių!
neleisti vystyti verslo – tai atimti pinigus iš mokytojų, gydytojų, tų pačių savivaldybės biurokratų. Amerikoje kuriantiems verslą suteikiamos valstybės dotacijos kiekvienai sukurtai darbo vietai. Nes ten supranta, kad verslas uždirba pinigus visuomenės gerovei. O Klaipėdos rajono mužikėlių taryba – proto nerasta. Neįleidimo priežastis – keli kaimiečiai nesutiko.