Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2020-04-01 |
Klaipėdos uosto direkcija savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook” pradėjo projektą, kurio metu supažindins žmones su retų Lietuvoje profesijų atstovais, besirūpinačiais, kad jūrų uoste darbas nesustotų nė akimirkai.
„Darbas nuotoliniu būdu“ – terminas, kuris galioja toli gražu ne visiems. Klaipėdos uoste dirba šimtai žmonių, kurie net ir karantino metu privalo plušėti ištisą parą tam, kad vienintelis Lietuvos jūrų uostas būtų gyvybingas”, – rašo Uosto direkcija.
Pirmosios pristatomos profesijos atstovas – locmanas Rimvydas, kuris Klaipėdos jūrų uoste laivus „vedžioja“ jau daugiau kaip 20 metų.
„Locmanas – labai reta profesija Lietuvoje. Šiandien Klaipėdos uoste dirba 23 locmanai. Į Klaipėdos uostą kasmet atplaukia apie 7 000 laivų – dar prieš kertant uosto vartus juos pasitinka locmanai. Jeigu laivas yra ilgesnis nei 24 metrai, be locmano įplaukti į uostą nevalia. Tokią privilegiją turi tik sportiniai, pramoginiai laivai, nedideli burlaivai, taip pat jų pagalbos nereikia linijiniams keltams, uostui reikalingas paslaugas teikiantiems laivams”, – rašo direkcija savo „veidaknygėje”.
Ji primena, kad locmanas yra pavojinga profesija, reikalaujanti ir gero psichologinio, ir fizinio pasirengimo.
„Ne visi žino, jog, net ir siautėjant vėjui ir bangoms, locmanai iš nedidelio katerio kopetėlėmis perlipa į laivą. Taip patekę į laivą jie padeda laivo kapitonui saugiai įvesti laivą į uostą. Vidutiniškai per dieną Klaipėdos uosto locmanai padeda įvesti ir išvesti apie 25 laivus”, – dar vienu su šia profesija susijusiu skaičiumi dalinasi locmanų darbovietė.
Linkėjimai nuo manęs visiems locmanams, kurie dirba Klaipėdos uoste.