Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-03-25 |
Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį pranešė, kad savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19). Tačiau kol kas neaišku, kada tokia klinika galėtų pradėti veikti Klaipėdoje.
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pabrėžė, jog atidaryti tokią karščiavimo kliniką yra pakankamai sudėtinga, tačiau veiksmai jau pradėti.
„Reikalavimai tokiai klinikai yra pakankamai griežti – ir rentgeno aparatas, ir trys budintys radiologai. Suprantama, kad mūsų pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos labai greitai to padaryti negali. Bet tame įsakyme yra ir tam tikrų išlygų, kad savivaldybės turi užtikrinti, bet gali daryti ir kaimyninės savivaldybės. Kiek žinau, ir Palanga, ir Klaipėdos rajonas tokios galimybės atsisakė, tad teks įgyvendinti Klaipėdai. Manau, jog kalbėsimės su Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovais, kad išnaudotume jos infrastruktūrą ir užtikrintume šią funkciją. Šiandien į šiuos klausimus dar nėra galutinio atsakymo“, – teigė V. Grubliauskas.
SAM informavo, kad į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.
Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.
Numatyta, kad į šias klinikas galės kreiptis 18-60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus.
Numatyta, kad pacientas, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui visų pirma turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jis priima sprendimą, ar pacientą nukreipti į karščiavimo kliniką, siuntimą užpildo elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisiekia su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneša karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškina, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.
Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.
Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.
Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę.
Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.
Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.
Dėl karščiavimo klinikų skaičiaus savivaldybėje ir dėl vienoje karščiavimo klinikoje veikiančių kabinetų skaičiaus turės apsispręsti pačios savivaldybės.
Už autimobilio stovėjimą žmogus turės sumokėti. Nors ir jėgos nubėgti iki parkomato ir apmokėti, nebeturės. Nes respublikinės ligoninės padaliniai būtent zonoje, kur stovėjimas mokamas. Bet merui tai smulkmena.
Meras sako, kad „kalbėsimės”… keista , kad dar nerado laiko kalbėtės… matyt neturi telef. nr, o gal koks dūdų festivalis rūpi