Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-03-24 |
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) atliko apklausą dėl karantino poveikio savo narių veiklai ir verslui.
Apklausoje dalyvavo 40 Klaipėdos rūmų narių-įmonių, iš kurių 19 proc. teigia, jog, paskelbus karantiną teko sustabdyti veiklą, darbuotojus išleisti neapmokamų atostogų arba atleisti.
27 proc. apklaustųjų pratęsus karantiną galėtų savo veiklą tęsti dar dvi savaites, tuomet skelbtų prastovas, o 28 proc. respondentų tokiomis aplinkybėmis veiklą galėtų tęsti dar vieną mėnesį.
Karantino paskelbimas ir tam tikrų verslo sričių veiklos apribojimas ar uždraudimas didelės įtakos neturėjo tik 13 proc. įmonių. Tiek pat respondentų pažymėjo, jog jų veiklą stabdo kitos priežastys, būdingos išskirtinai jų darbo specifikai.
Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, jog karantinas, ko gero, bus pratęstas dar dviejų savaičių laikotarpiui – galutinį sprendimą šią savaitę turi padaryti Vyriausybė.
Daugumos rūmams priklausančių įmonių teigimu, išsilaikyti rinkoje padėtų „Sodros” ir gyventojų pajamų mokesčio atidėjimas, po karantino – atleidimas nuo 50 proc. nesumokėtos ir atidėtos minėtų mokesčių sumos. Taip pat – atleidimas nuo nekilnojamojo turto, žemės mokesčio mokėjimo, tikslinga parama verslui.
„Rūmų žiniose” rašoma, kad apibendrinti rezultatai buvo pateikti vietos ir centrinės valdžios institucijoms, nuo kurių sprendimų priklauso reali parama verslui.
Praėjusią savaitę KPPAR kreipėsi į Klaipėdos, Palangos ir Kretingos rajono savivaldybes dėl priemonių, kurios galėtų sušvelninti koronaviruso karantino daromą neigiamą poveikį verslui. Prašyta stabdyti/atidėti į savivaldybės biudžetą iš verslo renkamus nekilnojamojo turto bei žemės mokesčius. Taip pat paprašyta neįvesti rinkliavų bei nesudaryti papildomų ribojimų verslui, o smulkaus ir vidutinio verslo plėtrai skirtą paramą nukreipti didžiausius nuostolius patiriančioms įmonėms.
Parašykite komentarą