Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-03-24 |
Antradienį Klaipėdos savivaldybėje surengtos spaudos konferencijos metu „DFDS Seaways” vadovas Jonas Nazarovas teigė, kad pagal preliminarią informaciją iki balandžio į Klaipėdos atplauksiančių keltų vidurkis yra apie 200 keleivių per dieną.
„Mes informuosime visus keleivius, kad jų laukia kietojo karantino sąlygos. Galbūt kas nors jų apsigalvos ir liks turėdami geresnius pasirinkimus toje šalyje, kur šiandien yra”, – teigė J. Nazarovas.
Pasak jo, įgulos pastebi, kad jau senokai nematė tokio kontingento keleivių, kurie dabar keliauja.
„Bet tai yra mūsų tautiečiai, negalime atsižadėti jų. Įgulos taip pat yra priešakinėse linijose, turi tvarkyti ir minios reakcijas”, – sakė J. Nazarovas.
Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, kita keltų kompanija „TT-Line” galimus skaičius žada pateikti per antradienį.
Jis teigė, jog iš keltų bus gauna informacija apie keltų užsakymus, kad keleiviams galėtų paskirti keturviečius ar triviečius, dviviečius numerius.
„Atvykę į viešbučius žmonės bus po truputėlį išlaipinami, kad nebūtų grūsties, išlaikytų atstumus. Daliai gali tekti palaukti. Didžiausias iššūkis kaip bus su automobiliais. <…> Policija palydės tam tikromis grupėmis asmeninių automobilių vairuotojus iki priskirto viešbučio. Automobiliai turės būti laikomi viešbučių aikštelėse, uoste tokio kiekio nėra galimybių palikti. <…> Per kiek kitos savivaldybės turi pasiimti savo žmonės, laikas nėra reglamentuotas. Savaitę su turimu rezervu bus sunku išsilaikyti, nes reikia rūpintis ir klaipėdiečių parsivežimu iš Palangos, Kauno ir Vilniaus oro uosto. <…> Pervežimas yra pati mažiausia problema”, – sakė G. Neniškis.
Pasak jo, dar lieka klausimas, ar Vyriausybė kompensuos didžiules savivaldybės išlaidas už viešbučių rezervacijas, tad neišvengiamai teks tikslinti miesto biudžetą. Jau 503 vietoms buvo rezervuota 108 tūkst. eurų.
Tiek J. Nazarovo, tiek Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko nuomone, keleivius į savas savivaldybes tikslingiausia skirstyti jau konkrečiame viešbutyje, o ne kelte ar terminalo laukiamajame.
„Vietų šiuo metu yra 700-800, tai nėra pakankama, bet rezervas yra numatomas, jo bus tiek, kiek turi būti. Kol kas apie tokias erdves kaip arena nekalbama ir tai neruošiama”, – sakė meras.
„Kol kas galioja Visuomenės sveiktos centro standartas, kad izoliavimui turi būti atskiri sanitariniai mazgai ir atitinkama vėdinimo sistema. Dar didelis klausimas, ar ir visi viešbučiai, kuriuos tiek mes, tiek kolegos esame rezervavę, atitinka tokį griežtą standartą. Dar turime visą eilę savivaldybės butų ir nenaudojamų bendrabučių”, – sakė G. Neniškis.
Pasak mero, kol kas karantinavimo funkcijas vykdančius viešbučius prižiūrės policijos pajėgos, bet žiūrint į srautų dinamiką, tariamasi, kad šauliai ir kariuomenė būtų tas rezervas, kurį būtų galima panaudoti užtikrinti saviizoliacijos laikymąsi.
„Kad reikia policijos mes jau iš dabartinės patirties turime. Žmonės praleidžia daug laiko vieni ir kyla visokių psichologinių iššūkių”, – teigė G. Neniškis.
Kitos išeities nėra. Pamatėme ką pridarė karantinuotis privalėję žmonės. Anksčiau reikėjo tokių griežtų priemonių. Kitaip mūsų laukia Italijos scenarijus.
Skandinti.