Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-02-24 |
Uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos vanduo“ pranešė, kad Statybininkų pr. 17 ir I. Simonaitytės g. 29 namų, kuriuose buitinės nuotekos tekėjo į lietaus nuotekų tinklus, atstovai informavo, kad jos jau yra perjungtos į įmonei priklausančius buitinių nuotekų tinklus. Bendrovės specialistai patikrino situaciją vietoje ir pasirašė priėmimo aktus.
Pasak įmonės specialistų, minėtų namų atvejais akivaizdu, kad vamzdynai buvo klaidingai pajungti dar nuo namų pastatymo, tai yra prieš 30-40 metų.
„Sutvarkius šių namų išvadus, Klaipėdoje tapo švariau. Bet tikrieji galimos taršos mastai iš daugiabučių namų mums nežinomi, jų vidaus nuotekų tinklai niekada nebuvo sistemiškai tikrinami ir nėra kontroliuojami“, – pranešime cituojamas Marius Martynaitis, AB „Klaipėdos vanduo“ tinklų departamento vadovas.
Pasak jo, „Klaipėdos vanduo“ neeksploatuoja ir neprižiūri pastatų vidaus tinklų ir išvadų iš pastato iki pirmojo šulinio lauke. Šia pastato infrastruktūros dalimi privalo rūpintis namo savininkai, daugiabučių namų savininkų bendrijos arba kitos pastatus eksploatuojančios organizacijos. Todėl „Klaipėdos vanduo“ kreipėsi į Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono savivaldybių administracijas, prašydama įpareigoti daugiabučių namų savininkus ar jų atstovus, kad šie privalomai patikrintų savo namų buitinių tinklų išvadus.
„Reikia suprasti, kad kalbame apie problemą, kurį sukurta dar sovietmečiu, nesilaikant šiuolaikinių statybos reglamentų ir nesant elementarios kontrolės. Už namo viduje esančių tinklų teisingą sujungimą atsako namo savininkai. Esant poreikiui, mūsų bendrovė suteiks bendrijoms ir pastatų administravimo įmonėms visą reikalingą informaciją ir pagalbą aiškinantis, ar jų namų nuotekų išvadai prijungti tinkamai“, – sako M. Martynaitis.
Nustačius buitinių nuotekų išvadų pajungimus į paviršinių nuotekų tinklus būtina informuoti savivaldybę, AB „Klaipėdos vanduo“ ir Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos Klaipėdos miesto aplinkos inspekciją.
2019 metais Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono savivaldybių administruojamose teritorijose AB „Klaipėdos vanduo“ užfiksavo 106 atvejus, kai vartotojai buvo neteisingai arba savavališkai prijungę prie įmonės eksploatuojamų tinklų.
O todėl, kad pas mus įstatymai kreivi. Pažiūrėk, kas juos priima, kas Seime sėdi 🙂
Kažin kodėl elektros, šilumos ir pan. tiekėjai kontroliuoja savo tinklų įvadus/išvadus, o vandentiekininkai nesugeba?