Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-02-15 |
Šį sekmadienį startuos naujas „Atviros Klaipėdos” projektas – „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas”, atskleisiantis pačius įvairiausius, taip pat ir pikantiškus 1923-1939 m. Lietuvos valdyto Klaipėdos krašto kasdienybės momentus.
Nors laikraščiai visada yra vienas iš šaltinių istorikams studijuojant konkretų laikotarpį, tačiau jie vis dar gali atskleisti įdomių faktų, kurie lieka už istorinių studijų ribų. 1923-1939 metais, kai Klaipėdos kraštas priklausė Lietuvos Respublikai, čia buvo leidžiama nemažai laikraščių, kai kurie iš jų gyvuodavo tik po keletą metų ar trumpiau. Tad Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo remiamo projekto metu (skirta 6000 Eur parama) visus šiuos metus savaitgaliais galėsite susipažinti, kokie kasdieniai rūpesčiai ar džiaugsmai tuomet gulė ant eilinių ir ne visai eilinių klaipėdiečių pečių, kaip sekėsi to meto įmonėms, politikams, uostui. Visa tai padės atskleisti tarpukario Klaipėdos laikraščiuose pasirodžiusių publikacijų analizė, kurią atliks „Atviros Klaipėdos” žurnalistai, kartais pasitelkdami į pagalbą ir istorikus.
Pirmosiose šio rašinio dalyse – apie tai, kokie sunkumai kankino pastaruoju metu ne kaip pagarsėjusios „Grigeo Klaipėda” pirmtakę, ar atsparūs buvo to meto politikai solidžioms išeitinėms išmokoms, kokios socialinės apsaugos galėjo tikėtis tarpukario klaipėdiečiai, kaip baigėsi apsilankymas pas prostitutes dviem misionieriams, kaip buvo laukiama pasaulio baigos ir dar nemažai kitų įdomių tarpukario Klaipėdos kasdienybės detalių.
Parašykite komentarą