Jūrų muziejuje – ir apie meilę Tėvynei, ir apie… fatališką potraukį

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-02-12

Artėjantis savaitgalis Lietuvos jūrų muziejuje bus skirtas meilės temai.

Vasario 16-ąją čia su meile bus kalbama apie Lietuvos istoriją: lankytojų vasario 16-ąją laukia nemokami edukaciniai užsiėmimai „Trispalvė jūroje saugo“ ir nemokamos pop-up atviruko dirbtuvėlės „Iškelk trispalvę jūroje“ Laivybos istorijos ekspozicijoje (nusipirkus bilietą į muziejų).

Lietuvos jūrų muziejus Vasario 16–ąją ragina švęsti patriotiškai: lankytojai, turintys Lietuvos valstybinės vėliavos spalvų atributus, tą dieną apdovanojami nuolaida bilietui į muziejų (suaugusiam kaina 4 Eur, vaikams nuo 6 metų, moksleiviams, studentams, senjorams – 2 Eur. Nuolaidos taikomos perkant kasoje).

Palmiros Mart nuotr.

Tuo metu penktadienį ir šeštadienį Šv. Valentino dienos proga muziejaus biologinėse ekspozicijose rengiamos išskirtinės ekskursijos „Fatališkas potraukis“, kuriose bus pasakojama apie vandens gyvūnų meilės kalbą.

Paklaustas, ar vandens gyvūnai taip pat pameta galvą, kaip mes, sausumos gyventojai, muziejaus biologas Remigijus Dailidė atsakė, jog jų gyvenimas paprastesnis: gyvendami vandenyje jie nejaučia savo svorio ir daugeliui dalykų jiems reikia mažiau pastangų. Banginis vandeny vienodai gerai ir lengvai jaučiasi, kaip ir mažytė žuvelė. Pasak R. Dailidės, kuris ir ves ekskursijas, bene įspūdingiausiai meilėje prisipažįsta jūrų moliuskas sepija.

„Sepijos tarpusavyje bendrauja spalvomis, – pasakoja R. Dailidė. – Žmogus gali tik nurausti iš meilės, o sepijos per minutę gali nusidažyti įvairiausiomis spalvomis ir raštais, taip perteikdamos emocijų kaitą. Partnerį iš 3-4, palikusių didžiausią įspūdį, renkasi patelė”.

Gyvos sepijos akvariume nėra, tačiau lankytojai gali pamatyti muziejaus ekspozicijoje eksponuojamą sepijos muliažą. Tačiau viename iš akvariumų gyvena jūros arkliukų giminaitės jūrų adatos. Jos, kaip ir jūrų arkliukai, ypatingos tuo, kad apvaisintus ikriukus savo sterblėje išnešioja ir adatėles į gyvenimą paleidžia patinėlis.

Jūrų žinduoliai taip pat turi savo poravimosi ypatybių. Šiaurės jūrų liūtai (vieną jų galima pamatyti ir muziejuje) garsėja kruvinomis kautynėmis dėl patelių. Stipriausiems patinams atitenka haremai. Tačiau vyresnio amžiaus patinai, nebegebantys kovoti dėl išrinktųjų, susiburia į senelių darželius, kuriuose gali tik jau iš tolo stebėti  laiminguosius.

Ekskursijų apie vandens gyvūnų meilės kalbą „Fatališkas potraukis“ pradžia 13.15 val. muziejaus kieme prie ąžuoliuko. Ekskursijos nemokamos, įsigijus bilietą į muziejų. Norintys dalyvauti ekskursijoje turi iš anksto užsiregistruoti čia.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Sekmadienį - nemokamas muziejų lankymas (1)

Sausio 26-ąją, paskutinį šio mėnesio sekmadienį, tradiciškai bus galima nemokamai aplankyti Kultūros ministerijai pavaldžius muziejus. Klaipėdoje ministerijai priklauso trys įstaigos ...
2025-01-26
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Jūrų muziejuje - jaunos menininkės iš JAV darbų paroda

Lietuvos jūrų muziejuje atidaryta Madeleine Grace Popkin – tarpdisciplininės menininkės iš JAV paroda „Apakinti triukšmo: nematoma vandenyno krizė“. Joje pristatoma ...
2024-11-30
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Tarptautinių ekspertų akiratyje - Baltijos jūros žinduoliai

Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre tris dienas vyksta HELCOM Jūros žinduolių ekspertų grupės darbinis susitikimas. Šios komisijos ...
2024-11-27
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This