Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-02-07 |
Apdovanojimas už metų darbą – Klaipėdos miesto vėliava – šiemet bus įteikta vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei visai jo komandai. Tokiam siūlymui penktadienį pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija.
Viena didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės (angl. coworking) erdvių Klaipėdoje duris atvėrė prieš metus. Per 2019-uosius šio projekto vystytojams pavyko suburti inovatyvią ir aktyvią startuolių, pažengusių verslų ir mokslo bendruomenę.
„Light House“ erdvėse dirba apie 200 specialistų ir įmonių. Tai pirmoji bendradarbystės erdvė Lietuvoje, siūlanti ne tik dirbti, bet ir gyventi vienoje vietoje. Projekto erdvėje įkurti loftai ir miego kapsulės, sporto salė, restoranas, meditacijos kambariai. Visi šie sprendimai skirti padėti bendruomenės nariams išlaikyti sveiką darbo ir poilsio balansą.
Bendradarbystės erdvės koncepcija glaudžiai susijusi su inovacijų vystymu, todėl vienas iš projektų tikslų – skatinti verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimą motyvuojant kurti inovatyvius projektus bei sprendimus. Siekiant įgyvendinti šį tikslą, „Light House“ kartu su partneriais surengė 48 valandų trukmės kūrybines dirbtuves „Hacker Games. Open Data“. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 40 įvairių sričių specialistų, kurie naudodami „Registrų centro“, „Sodros“, „Viešųjų pirkimų tarnybos“, „Ignitis“, Klaipėdos regiono institucijų atvertais viešaisiais duomenų rinkiniais sukūrė net 7 inovatyvius produktus Klaipėdos miestui.
Praėjusių metų gruodį galima vadinti tikru proveržiu Klaipėdos regiono startuolių ekosistemoje. „Light House“ bendradarbystės erdvėje pirmą kartą Vakarų Lietuvoje vyko pre-akceleratoriaus programa – „Primer“ mokymai. Jų metu net 21 technologijų kūrėjas išgrynino savo verslo planą ir idėjas pristatė potencialiems investuotojams.
Apdovanojimas už reikšmingus metų darbus kasmet įteikiamas minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Bendradarbystės erdvės įkūrėjas ir jo komanda bus apdovanoti 12 val. Atgimimo aikštėje vyksiančio minėjimo metu.
„Mero pasirinkimas šaunus, tokie žmonės atgaivins mūsų Klaipėdėlę”, – Kolegijos posėdžio metu sakė konservatorius Aidas Kaveckis.
Jo kolega, vicemeras Arūnas Barbšys teigė, kad „Light House“ yra sektinas pavyzdys, kurių reikia dar daugiau.
Tuo metu Savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas akcentavo, jog ši bendradarbystės erdvė yra sėkmingas urbanistinis konversinis pavyzdys, kaip „iš taršios katilinės konveruota į tokį objektą”.
Pernai toks įvertinimas skirtas Klaipėdos bendruomenėms.
Tai jei tokie modernūs, tai gal ir Valstybinės kalbos įstatytmo galėtų laikytis? Ar angliški pavadinimai tai šaunumo įrodymas, o lietuvių tik kaimui tinka? Išvis, ką veikia savivaldybės kalbos tvarkytoja? Irgi pritaria?