Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-01-28 |
Antradienį rytiniame Seimo posėdyje vyko paskutinis balsavimas dėl visų „Klaipėdos paketu” pramintų penkių aplinkosauginių įstatymų pakeitimų.
Visiems jiems Seimo nariai balsų dauguma pritarė. Balsuojant už Mokesčio už aplinkos teršimo, Aplinkos monitoringo bei Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymų pakeitimus visi Seimo nariai pasisakė už, susilaikiusiųjų arba balsavusiųjų prieš nebuvo.
Balsuojant dėl Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo 102 Seimo nariai buvo už, 2 susilaikė (Rimas Andrikis ir Vytautas Kamblevičius).
Tuo metu tarp balsavusiųjų už Aplinkos apsaugos įstatymo pataisas vienas Seimo narys – Viktoras Rinkevičius – balsavo prieš, trys susilaikė (Juozas Bernatonis, Mindaugas Puidokas ir Artūras Skardžius), o 95 Seimo nariai pasisakė už šio įstatymo pataisas.
Prieš kiekvieno įstatymo balsavimą tarp klaipėdiečių Seimo narių kalbėjo Naglis Puteikis. Balsavime tarp klaipėdiečių nedalyvavo Agnė Bilotaitė, Simonas Gentvilas, Dainius Kepenis ir Irena Šiaulienė (ji balsavo tik už vieną įstatymą). Tuo metu Gintaras Vaičekauskas ir Algimantas Kirkutis nedalyvavo tik viename balsavime.
Už visą įstatymų paketą balsavęs bei prieš tai Seime kalbėjęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, pirmadienį Klaipėdoje dalyvaudamas politikos forume teigė, jog pakeista įstatyminė bazė sustiprins pradėtą struktūrinę aplinkosaugos sistemos reformą, suteiks daugiau galių aplinkosaugininkams, išaiškinant teršėjus, o verslininkus įpareigos ne tik daugiau dėmesio skirti ekologijai, bet jie sulauks ir kur kas didesnių piniginių baudų už taršą.
Ministras nepamiršo padėkoti ir Klaipėdos bendruomenei bei prokuratūrai už aktyvumą, nustatant ir išaiškinant teršėjus.
Tiesa, visas minėtas įstatymų paketas įsigalios ir pradės veikti tik nuo 2022 metų.
„Tai nėra maksimaliai visi įrankiai, dar tikrai reikės įdėti daug darbo ir sukurti daugybę poįstatyminių teisės aktų, kuriais reikia padėti aplinkosaugininkams ir verslininkams nustatyti ryšius, santykius ir kad kiekvienas dirbtų savo darbą, o svarbiausia, kad galėtume pasitikėti vieni kitais ir kad teršalai į aplinką netekėtų ar tai paslėptais vamzdžiais, ar per neapskaitytus papildomus kaminus. Noriu tikėti, kad tai yra pirmas žingsnis neutralios tvarkos ir realių įrankių grąžinimo aplinkosaugininkams link“, – Seimo pranešime spaudai cituojamas aplinkos ministras.
Savu darbu neatlieka tik laksto . Jokios naudos is juos nebuvo. Tik pliurpalai . Prisiplake pasifotkinti
Gal apie SAVO padarytą darbą ir naudą kovoje su tarša mieste GALĖTUMĖTE papasakoti ? Būtų įdomu sužinoti .