Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-11-29 |
„Eurovaistinė“ pranešė gruodžio 3 d. vykdysianti akciją „Vaistai irgi sensta. Atnešk juos į vaistinę“. Jos metu į bet kurią iš dešimties akcijoje dalyvaujančių įmonės vaistinių atnešus nebereikalingų vaistų sunaikinimui, bus dalinami hematogenai. Planuojama išdalinti 1000 hematogenų.
Klaipėdoje šioje akcijoje dalyvaus vaistinė, įsikūrusi Šilutės pl. 68.
Bendrovės pranešime cituojamas Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Organinės chemijos katedros prof. dr. Viktoras Masevičius tvirtina, kad dėl netinkamo rūšiavimo, sąvartyne atsidūrę antibiotikai yra pavojingi aplinkai. Pasak profesoriaus, irdamos antibiotinės medžiagos turi įtakos nepagydomų ligų atsiradimui, o tai, ko gero, viena didžiausių grėsmių žmonijos išlikimui ateityje.
Kaip aiškina V. Masevičius, kontakto metu, antibiotikai nedidelėmis dozėmis sąveikauja su tuberkuliozės bakterijomis ir jų visų nesunaikina. Būtent dėl šios priežasties atsiranda ypač palankios sąlygos vystytis bakterijų kolonijai, kuri atspari kovai prieš tuberkuliozę naudojamiems antibiotikams. Tokių bakterijų nešiotojas, pavyzdžiui, benamis ar paklydęs gyvūnas, turintis kontaktą su šiukšlėmis sąvartyne, tampa nepagydomas šiais vaistais.
Bakterijų atsparumas antibiotikams – didžiulis pavojus, kuris kelia grėsmę žmonijai, nes naujų, vis atsparesnių, vaistinių medžiagų kūrimas yra ne tik ypač brangus, bet ir labai daug laiko reikalaujantis procesas. Šiomis dienomis daugelis mokslininkų baiminasi, kad kol kas atsparumas antibiotikams plinta greičiau, nei kuriami nauji vaistai.
„Pasibaigusio galiojimo vaistus mūsų vaistinėse priimame kiekvieną dieną. Pastebime, kad kasmet visuomenės sąmoningumas didėja ir tokių priemonių surenkame vis daugiau. 2017 metais buvo surinkti 4658 kg, 2018 m. – 5376 kg. Vien šiemet jau esame išrūšiavę 6332 kg ir žinome, kad kiekis tik didės. Šia akcija siekiame dar labiau paskatinti atsakingą požiūrį į aplinkos saugojimą ir dešimtyje miestų mainais už atneštus nebetinkamus vartoti vaistus gyventojams duosime po hematogeną“, – sako „Eurovaistinės” komunikacijos vadovė Laura Bielskė
Pasak jos, bet kurioje vaistinėje visus metus priimami šie nebenaudojami ar pasibaigusio galiojimo vaistai: antibiotikai, tepalai, tabletės ir kapsulės, sirupai, nepanaudotos ampulės.
Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad tokios medicininės priemonės kaip švirkštai, jų priedai, pleistrai, tvarsčiai, maisto papildai, vitaminai, kosmetinės priemonės yra rūšiuojamos pagal bendras atliekų rūšiavimo taisykles ir vaistinėse nėra priimamos. Vaistinės taip pat negali priimti nuodingų atliekų, tokių kaip gyvsidabrio termometrai.
Į vaistinę atnešami vaistai turi būti savo pakuotėse, tvarkingi, neapipilti jokiais skysčiais. Prieš nešant vaistus į vaistinę reikėtų atkreipti dėmesį, kas rašoma ant pakuotės – užrašas turi teigti, kad tai vaistas, o ne, pavyzdžiui, maisto papildas.
Reklama: B grupės vitaminai
niekada nepirkit vaistus kai to nereikia..atidziai skaitykit salutini poveiki internete, ar parpasykit vaistineje kad duotu perskaityti..90% alegydytojai lietuvoje tai vaistu platintojai kurie israsineja vaistus kai to nereikia..jus automatiskai perkat o paskui negeriat ir ismetat, nuo to gerai tik farmkompanijom ir vaistinems.