Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-10-22 |
Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius pristato šiuolaikinės gintaro juvelyrikos parodą.
Jau šį penktadienį, spalio 25 dieną, 17 val. durys į „gintaro kambarį“ bus atvertos Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda).
„Amber room“ parodoje, simboliškai dedikuotoje Baltijos kelio jubiliejui paminėti, dalyvauja garsiausi juvelyrikos meno kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Tai lietuviai Birutė Stulgaitė, Eglė Čėjauskaitė-Gintalė, Jurgita Erminaitė-Šimkuvienė, Sigitas Virpilaitis, Sandra Malaškevičiūtė, Šarūnė Vaitkutė, Ugnė Blažytė, Vita Pukštaitė-Bružė, Karina Kazlauskaitė ir Neringa Poškutė-Jukumienė, Solveiga ir Alfredas Krivičiai, Aušra Mačiulaitienė. Šviesos instaliacijos „Amberscope“ menininkas Linas Kutavičius. Latviai Ilze Egle, Una Mikuda ir estai Adolfas Šaulys, Kertu Vellerind.
Šios parodos pagrindinis tikslas – populiarinti šiuolaikinę gintaro juvelyriką ir plėsti gintaro, kaip objekto, meninį lauką pasitelkiant įvairias jo galimybių perspektyvas.
Autorinės juvelyrikos kūrėjai, dizaineriai savo kūrybinėms idėjoms įgyvendinti gana dažnai pasitelkia gintarą, tačiau tai labai skiriasi nuo juvelyrikos meno raiškų ir šiuolaikinės gintaro juvelyrikos galimybių ribų. Čia gintaras pirmiausia yra viena iš medijų, provokatyvi turiniu, o ne vien materialus objektas. Šiuolaikinės meninės galimybės, įvairių vizualinių priemonių pasitelkimas, specialiai sukurta parodos architektūra ir netikėti rezultatai yra šio projekto pagrindinė idėja.
Klaipėdoje, o ir visoje Lietuvoje juvelyrikos meno parodos nėra dažnas reiškinys, tad šiuo projektu praplečiamos juvelyrikos ekspozicijų ribos ir vietos, platesnis vartotojo pasiekiamumas ir labai simboliškai primenama apie savo brolystę, glostomą Baltijos jūros dosnios pakrantės.
Parodos organizatorius – Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, partneris – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus. Parodos kuratorės Karina Kazlauskaitė ir Neringa Poškutė-Jukumienė.
Paroda veiks iki lapkričio 23 d.
Jei pavadinimas būtų lietuviškas, skambėtų prasčiau?