Jūros šventė – su „žaliais“ akcentais (1)

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-07-23

Šiemetinė Jūros šventė bus ekologiškesnė nei ankstesnės – prekybininkai savo gaminius, produktus, suvenyrus turėtų dėti ne į plastikinį, o į popierinį maišelį, paženklintą Jūros šventės organizatorių ir idėjos mecenato Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) simbolika.

KRATC užsakė 4000 maišelių iš perdirbto popieriaus. Jie nemokamai bus išdalinti mugės prekiautojams.

„Tai dar vienas žingsnis į švaresnę, ekologiškesnę šventę ir simbolinis gestas, kviečiantis atkreipti dėmesį į atsakingą vartojimą“, – pranešime spaudai cituojama Dalia Grikšaitė, VšĮ „Klaipėdos šventės” kūrybos vadovė.

Vienkartinių indų, šiaudelių, bokalų, plastiko pakuočių atsisakymas masiniuose renginiuose jau tampa tradicija tiek Europoje, tiek Lietuvoje. Vienose valstybėse tai tiesiog draudžiama, kitur, kaip Klaipėdoje, apeliuojama į žmonių sąmoningumą. Klaipėdos miesto savivaldybė dar šį pavasarį viešai kreipėsi į pajūryje renginius planuojančius švenčių, festivalių, sąskrydžių organizatorius, kad šie vengtų plastikinių pakuočių bei indų naudojimo – pakeistų juos iš kitų lengvai yrančių medžiagų pagamintais analogais.

„Plastikas nėra absoliutus blogis, tai – puikus žmonijos išradimas. Tačiau jis pigus, lengvai prieinamas, ir žmonės taip prie jo taip įprato, kad naudoja nesusimąstydami apie pasekmes. Deja, bet plastikas tapo grėsmingiausia atlieka planetoje, žudančia gyvūnus, užteršiančia gražiausius pasaulio kampelius. Atsakingas plastiko vartojimas turėtų tapti visų gamtą ir savo sveikatą tausojančių žmonių įpročiu“, – aiškino Ramunė Šličienė, KRATC ekologė.

Jūros šventės organizatoriai teigia, jog tariasi su bendraminčiais, kad kitąmet atskirose šventės teritorijose nebeliktų vienkartinių indų ir bokalų iš plastiko.

INFORMACIJA

Kiekvienais metais Europoje pagaminama 58 mln. tonų plastiko. Anot Europos Komisijos, 70 proc. vandenynus ir paplūdimius teršiančių medžiagų sudaro vienkartinis plastikas, tampantis gyvūnų žūčių priežastimi ir per maistą patenkantis į žmonių organizmus.

Matydama šias grėsmes Europos Sąjunga pernai patvirtino planą dėl vienkartinių plastikinių daiktų, tokių kaip plastikiniai maišeliai, vienkartinės lėkštės ir šiaudeliai, uždraudimo. Iki 2021 metų turėsime juos pakeisti daugkartinio naudojimo daiktais arba indais, pagamintais iš biologiškai skaidžių medžiagų: kartono, medienos, bambuko, palmių lapų, cukranendrių.

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Jūros šventė – su „žaliais“ akcentais” komentarų : 1

  1. Budulis parašė:

    O kratc pelną ir viršpelnį suneša miestiečiai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Bus surenkamos didelių gabaritų ir medienos atliekos

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) praneša, kad šį savaitgalį pietinėje miesto dalyje iš gyventojų bus surenkamos didžiosios atliekos. Atliekų ...
2025-01-28
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Savivaldybė užims dar vieną pastatą Liepų gatvėje (15)

Klaipėdos savivaldybė nebeišsitenka savo turimuose daugiaaukščiuose pastatuose Liepų g. 7, 11 ir 13, todėl siekia įsigyti jos valdomam Klaipėdos regiono ...
2025-01-20
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Skundžiasi dėl KRATC veiklos  (3)

Uostamiesčio savivaldybės kontroliuojamos bendrovės Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) žingsnis į Panevėžio rinką supykdė atliekų sektoriuje besidarbuojančius verslininkus. UAB ...
2025-01-16
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This