Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-07-11 |
Beveik dešimtmetį vykstanti aktyvių klaipėdiečių kova prieš taršą lėtai, bet užtikrintai artėja prie finišo tiesiosios: trečiadienį paskutiniajame šios Vyriausybės posėdyje be kitų klausimų buvo pritarta ir kelių su aplinkosauga susijusių įstatymų pakeitimų projektui.
Klausimą pristatęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika priminė, jog projektui su pastabomis jau buvo pritarta prieš savaitę vykusiame Vyriausybės pasitarime, kuriame dalyvavo ir klaipėdiečių atstovai.
Vyriausybės nariams trečiadienį balsavimui projektas pateiktas, atsižvelgus į minėto pasitarimo protokolinį nutarimą bei Teisės grupės išsakytas pastabas.
Nors per kelias minutes be jokių diskusijų ir pasisakymų Vyriausybės nariai vienbalsiai pritarė, kad būtų pakeisti kai kurie Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės, Aplinkos apsaugos, Mokesčio už aplinkos teršimą ir Aplinkos monitoringo įstatymų straipsniai, procesas tuo dar nebaigtas. Galutinį žodį dar turės tarti Seimas.
Beje, į projektą įtrauktas ir penktasis – Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymas, jo pakeitimuose numatant daugiau galių ir kompetencijų Visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos specialistams.
Seimui pritarus visiems išvardintų įstatymų straipsnių pokyčiams, atsirastų galimybė didinti baudas už taršių įmonių pažeidimus, didinti pačius taršos mokesčius, griežtinti taršių įmonių kontrolę. Be to, Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai be išankstinio įspėjimo, kaip yra dabar, bet kuriuo paros metu galėtų patekti į įmonės teritoriją, o laboratorinių tyrimų išlaidas, nustačius pažeidimus, turėtų apmokėti patys teršėjai. Taip pat būtų griežtinama taršos leidimų išdavimo tvarka, aplinkos monitoringą galėtų atlikti tik akredituotos laboratorijos ir kt.
Praėjusią savaitę vykusiame pasitarime premjeras Saulius Skvernelis teigė, jog tik aktyvios uostamiesčio bendruomenės pastangų dėka atsirado galimybė šiuos prieš taršos mažinimą nukreiptus įstatymus pradėti realiai įgyvendinti.
Seimo spaudos tarnyba ketvirtadienio ryte „Atvirą Klaipėdą” informavo, jog šiuo metu minėtų įstatymų pakeitimų svarstymas Seime kol kas nėra užregistruotas.
„Kadangi projektų teikėja yra Vyriausybė, visi įstatymų projektai, jei jų ir nėra sesijos darbų programoje, automatiškai į ją įtraukiami”, – rašoma atsiųstame atsakyme į paklausimą, ar minėtas įstatymų projektas bus svarstomas dar šioje, pavasario, Seimo sesijoje.
Driokstels tuoj Seimas – tikrai visi pajusit. Sąvartyno mokestį nuo kitų metų didina nuo 5 iki 50 eurų už toną. Kas mokės? Ogi visi. Vyriausybei pinigų trūksta – iš žmonių paims.
Na liko palaukti kaip balsuos seimo nariai , ypač klaipėdiečių atstovai . Tikiuosi bus paviešinti pavardėmis . Ačiū aktyviems klaipėdiečiams .