Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-06-28 |
Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai ir administracijos darbuotojai, apsilankę Priekulės seniūnijoje, susipažino su čia suplanuotais darbais ir gyventojų poreikiais.
Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė teigė, kad šiuo metu Priekulėje rengiami 4 projektai. Vienas jų – Priekulės m. istorinio paveldo apsaugos specialiojo teritorijų planavimo dokumento – vietovės ir jos apsaugos zonos planas. Anot seniūnės, siekiant išsaugoti miesto autentiškumą bei sumažinti gyventojams finansinę naštą, svarbu numatyti galimybę skirti lėšų miesto istorinėje dalyje esančių pastatų, turinčių vertingų savybių, finansavimą iš Kultūros paveldo puoselėjimo ir kultūros paslaugų plėtros programos. Klaipėdos rajono savivaldybės mero patarėja Toma Tuzovaitė-Markūnienė nurodė, kad minėtai programai 2020 m. planuojama skirti 50 tūkst. Eur, 2021 m. – 100 tūkst. Eur.
Taip pat šiemet rengiami 2 atskiri techniniai projektai, kuriais sprendžiamas tolesnis Priekulės viešųjų erdvių vystymas. Vyksta ir baigiamoji valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2203 Dituva–Priekulė–Dreižiai rekonstravimo projekto derinimo stadija. Smulkiojo verslo atstovai nuogąstavo, kad projekte nenumatytos automobilių stovėjimo vietos prie parduotuvių, baro, tačiau mero pavaduotoja Audronė Balnionienė patikino, jog automobilių stovėjimo vietos centre derintos su Saugaus eismo audito išvadomis, informacija aptarta su Saugaus eismo komisija Lietuvos automobilių kelių direkcijoje, kuri ir finansuoja projektą.
„Administracija dėjo didžiules pastangas, kad būtų taip, kaip norėtų priekuliškiai, bet Lietuvos automobilių kelių direkcija nurodė, kad tokie yra saugaus eismo reikalavimai. Būtina užtikrinti žmonių saugumą“, – kalbėjo vicemerė.
Susitikimo metu nutarta sudaryti darbo grupę, į kurią bus deleguoti bendruomenės atstovai, ir dar kartą apsilankyti Lietuvos automobilių kelių direkcijoje.
Priekuliškiai domėjosi Stragnų II k. koplyčios rekonstrukcijos projekto įgyvendinimu. Jie informuoti, kad projektas yra parengtas, lėšos suplanuotos, tačiau neįvyksta viešieji pirkimai. Yra paskelbtas atviras konkursas, o pasiūlymai priimami iki liepos 1 d.
Savivaldybės administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo teigimu, atliekama Savivaldybės turimų patalpų ir kito turto inventorizacija. Tikimasi, kad kai kurias patalpas bus galima pritaikyti reikalingai veiklai, pavyzdžiui, įsteigti darželio grupę.
Opi problema Priekulės seniūnijoje, kuriai žadama skirti daugiau dėmesio, – nesuformuotos viešos erdvės, žemės sklypai, kurie galėtų tarnauti žmonių poreikiams juos išnuomavus ar pardavus aukciono būdu. Laisvos žemės sklypų yra Minijos, Parko, Turgaus, Klaipėdos, Žalgirio gatvėse. Čia gausu gyventojų savavališkai pastatytų statinių, kurie yra sugriuvę, nesaugūs. Seniūnija raštu kreipėsi į gyventojus, kad jie iki rugsėjo 30 d. pateiktų statinių nuosavybės dokumentus. Jiems pateikus prašymus prie nuosavybės teise turimų statinių būtų formuojami žemės sklypai ir taip palaipsniui tvarkoma teritorija.
Gyventojams pasiteiravus, koks likimas laukia lopšelio-darželio „Dercekliukas“, Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius patikino, kad net ir pastačius naują darželį Dituvos sodų teritorijoje tiek „Dercekliukas“, tiek naujasis darželis dėl didelio poreikio būtų pilni.
Derceklių bendruomenės pirmininkas Tadas Vaitkus svarstė, kad naudingas būtų ir Derceklių teritorijos vystymo planas. Gyvenamąją vietą čia yra deklaravę apie 3 tūkst. gyventojų, dar keli tūkstančiai to nėra padarę, tad svarbu juos paskatinti. Nutarta, kad administracija kartu su bendruomene parengs Derceklių (Dituvos sodų) vystymo planą-strategiją.
Anot savivaldybės pranešimo, taip pat aptartas klausimas dėl automobilių stovėjimo aikštelės Priekulėje, netoli katalikų bei evangelikų liuteronų bažnyčių, įrengimo, tartasi dėl 4 seniūnijoje esančių kabančių tiltų priežiūros, diskutuota, ar būtų tikslinga formuoti naują laivų nuleidimo vietą, ar atgaivinti slipą UAB ,,Kuršių marios“ teritorijos prieigose. Tiltų ir laivų nuleidimo vietos remontams Savivaldybė ieškos galimybių pasinaudoti Europos Sąjungos parama. Tikimasi, kad galimybių prisidėti ieškos ir bendruomenės.
Kalbėta ir apie seniūnijoje organizuojamų švenčių finansavimo galimybes. Savivaldybės vadovai informavo, kad šis klausimas bus svarstomas ne tik sudarant kitų metų biudžetą, bet ir aptariamas naujai sudaromoje Kultūros taryboje. Taip pat bus parengta Kultūros strategija.
Parašykite komentarą