Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-06-10 |
Klaipėdos miesto vystymo agentūra „Klaipėda ID“ birželio 10-14 dienomis antrus metus iš eilės organizuoja profesinio orientavimo projektą „Ateities inžinieriai“, kurio metu siekiama 9-12 klasių moksleivius supažindinti su inžinerinių ir informacinių technologijų (IT) profesijų studijomis aukštosiose mokyklose bei šių sričių galimybėmis darbo rinkoje.
Pagal „Infobalt“ ir „Investuok Lietuvoje“ tyrimo duomenis, ateinančiais metais Lietuvoje papildomai reikės daugiau kaip 13 tūkstančių IT specialistų ir beveik 5 tūkstančių inžinierių. Esant tokiai situacijai, Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė, kad šiais metais įstojusiems į informatikos, inžinerinių technologijų, matematikos ir gyvybės mokslų studijų programas mokslas bus nemokamas.
„Ateities inžinierių“ projekto idėja buvo inicijuota „Kurk Lietuvai“ komandos, kuomet vizitai buvo organizuojami tik Vilniuje ir Kaune. Nuo praėjusių metų prie iniciatyvos prisijungė „Klaipėda ID“, pasiūlydama vizitus į Klaipėdos aukštąsias mokyklas ir inžinerines įmones. Siekiant moksleivius visapusiškai supažindinti su inžinerijos srities galimybėmis moksleiviai per vieną dieną aplanko inžinerinę arba IT veiklą vykdančią įmonę bei šias studijas siūlančią aukštąją mokyklą.
„Džiaugiamės tiek moksleivių, tiek pačių įmonių susidomėjimu projektu. Šiais metais prisijungusios aukštosios mokyklos parengė išskirtines jutimines ekskursijas ir paskaitas, kurių metu jaunuoliai trumpam taps laivo kapitonais bei savo mintimis galės valdyti kompiuterinio žaidimo herojų. Interaktyviais vizitais tikimasi sudominti moksleivius sieti savo ateitį su inžinerija bei informacinėmis technologijomis”, – pranešime spaudai cituojama Alina Šoparė, „Klaipėda ID“ projektų vadovė.
Antrus metus iš eilės projekte dalyvauja „Orion Global Pet”, „Bega”, „Mars Lietuva”. Vertinant nuolat augantį IT darbuotojų poreikį rinkoje ir profesines perspektyvas, šiemet prie projekto pakviestos prisijungti programinės įrangos kompanija „Iamus”, skaitmeninės rinkodaros startuolis „Whatagraph”, išmanią vertimo sistemą plėtojantis startuolis „Interactio”, informacinių technologijų įmonė „Creative partner” ir bendradarbystės erdvė „Lighthouse”.
Taip pat projekte dalyvauja Klaipėdos universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos valstybinė kolegija bei Socialinių mokslų kolegija.
Planuojama, kad per savaitės trukmės „Ateities inžinierių“ projektą, vizituose sudalyvaus daugiau nei 200 Klaipėdos gimnazijų moksleivių.
Parašykite komentarą