Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-05-21 |
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Už itin stipraus sintetinio narkotiko – fentanilio*, skirto stipriems skausmams malšinti, bei psichotropinių vaistų platinimą septyni uostamiesčio gyventojai stos prieš teismą: Klaipėdos apskrities kriminalistai baigė ikiteisminį tyrimą dėl šių nusikalstamų veikų.
Uostamiesčio teisėsaugininkai tyrimą pradėjo dar 2017 metais, kai mieste padaugėjo atvejų su daugiabučių laiptinėse aptinkamais sunkiai aplinkoje besiorientuojančiais, nuo kvaišalų apsvaigusiais asmenimis. Būta ir mirtinų apsinuodijimų, mat žmogų gali nužudyti vos kelioms smėlio smiltelėms prilygstantis fentanilio kiekis.
Pasak Klaipėdos apskrities policijos atstovės spaudai Andromedos Grauslienės, fentanilis skirtas stipriam skausmui malšinti, jo galima įsigyti tik su gydytojo receptu, bet kažkokiu būdu jis patenka į rinką.
Fentanilio pleistrai skirti tik išoriniam naudojimui. Nežinodami, kaip jį tiksliai vartoti, narkomanai iš jo įsigudrina išgauti veikliąją medžiagą, kurią leidžiasi į veną ir taip sunkiai apsinuodija.
2018 m. Klaipėdos apylinkės teismas 2 metų laisvės atėmimo bausme nuteisė taksistą, kuris platino šį receptinį, narkotinio poveikio vaistinį preparatą. Tąsyk gauta duomenų ir apie kitus sintetinį opioidą bei kitus receptinius psichotropinius vaistus platinusius asmenis.
Ką tik baigtame ikiteisminiame tyrime baudžiamojon atsakomybėn patraukti 7 asmenys, tarp jų 4 – už kvaišalų platinimą. Tarp kaltinamųjų – ir 34 metų gargždiškis, kvaišalus platinęs dideliais kiekiais. Beje, 2013 m. už panašią veiką teismas jį buvo išteisinęs.
Iš kaltinamųjų paimti pleistrai su minėtu fentaniliu ir klonazepamo bei tramadolio tabletės.
Valstybinį kaltinimą šioje byloje teisme palaikys tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.
Maksimali bausmė už šias veikas – laisvės atėmimas iki 10 metų.
*Fentanilis yra maždaug 80–100 kartų stipresnis analgetikas lyginant su morfinu ir 40–50 kartų stipresnis lyginant su farmacijoje naudojamu (100 % grynu) heroinu.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=2_4T1nh2YJ0&feature=youtu.be”][/vc_column][/vc_row]
Parašykite komentarą