Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-05-13 |
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Permatomi cilindrai su juose raibuliuojančiais, spalvą keičiančiais burbulais, ilgi spalvoti „siūlai”, iš kurių galima pinti kasas arba paprasčiausiai lankstyti, į tolimą perspektyvą nubėgančios įvairiaspalvės švieselės, piešimo stalas su smėliu, grojanti sienelė – metalofonas ir daugybė kvapų bei garsų – tai tik nedidelė dalis įrangos vadinamajame sensoriniame (jutiminiame) kambaryje, kurį pirmadienį priešpiet žurnalistams ir vicemerui Arvydui Cesiuliui pristatė Klaipėdos miesto visuomenes sveikatos biuro (VSB) specialistai.
„Nors teigiama, kad multisensorinė erdvė ypač efektyvi hiper aktyviems vaikams, autistams, žmonėms su regos, klausos negalia, visgi mūsų pagrindinis tikslas yra orientuotas į kuo platesnę populiaciją, norime leisti prie multisensorinės erdvės prisiliesti įvairaus amžiaus žmonėms, tiek turintiems specialiųjų poreikių, tiek jų neturintiems” , – sakė biuro vadovė Jūratė Grubliauskienė.
Pasak jos, nors kambarys darbą pradeda tik šią savaitę, jis jau buvo išbandytas su darželinukais ir įsitikinta, jog vaikams jis labai patinka ir tinka. Užsiregistravusiųjų jame apsilankyti jau irgi yra susidariusi nemaža eilutė: gegužės ir birželio mėnesiams likę vos kelios laisvos vietos. Kambarys nedidelis, tad vienu metu jis galės priimti ne daugiau 7 lankytojų, vienas seansas paprastai truks nuo 30 iki 45 min.
Čia žadama kviestis mokyklų klases, darželių grupes su auklėtojomis, šeimas – kad kuo daugiau žmonių nemokamai galėtų išbandyti šio kambario teikiamą efektą. Kad kitiems ilgai nereiktų veltui laukti, kol pirma grupė lankysis kambaryje, kiti tuo metu užsiiminės kitose erdvėse, pvz., salėje galės išbandyti mobilųjį projektorių ar kitas veiklas.
Rudenį žadama šiame kambaryje užsiiminėti su vadinamaisiais ankstyvosios rizikos vaikais – kurie anksti pradėjo rūkyti, vartoti alkoholį, turi kitų elgesio sutrikimų. Taip pat planuojama apmokyti mokyklų psichologus ir socialinius darbuotojus, kad jie patys galėtų kambaryje užsiimti su vaikais, nes pagal prognozuojamus lankytojų srautus vieniems VSB darbuotojams tai padaryti būtų sudėtinga.
Pristatyme dalyvavęs miesto vicemeras A. Cesiulis išmėgino masažinį krėslą su šildymo galimybėmis, o foto žurnalistas Egidijus Jankauskas trumpam pasimėgavo vandens lovos raminančiu poveikiu, kuri dar ir vibruoja, šildo ir net, jei yra poreikis, gali groti.
O vadinamasis begalybės skydas (vaizdo švieselės) ypač tiktų susikoncentruoti ilgiau nesugebantiems vaikams. Pasak J. Grubliauskienės, jis jau išbandytas su tokiais vaikais ir įsitikinta, kad yra efektyvus.
Psichologė Aušra Agintaitė teigė, jog kambaryje numatomi ir teminiai – edukaciniai užsiėmimai, ir pavienės konsultacijos žmonėms.
„Yra galimybė rodyti vaizdus, filmą ir apjungus garsą, vaizdą, patyrimą kartu galime atlikti įvairiausias veiklas ir su suaugusiais, pavyzdžiui, pagelbėjant turintiems problemų dėl širdies kraujagyslių ligų”, – sakė psichologė.
Po pristatymo prie kambario jau laukė žmonių eilutė, norinti išbandyti šią nemokamą naujovę. Pirmoji tai galėjo padaryti jauna mama su metukų dukryte, o tuo metu neįgalūs paaugliai koridoriuje išbandė mobilųjį projektorių, ant vaizdo kilimo bandydami „pagauti” žuvytes.
Registruotis į sensorinį kambarį galima:
Multisensorinė erdvė sukurta Klaipėdos visuomenės sveikatos biurui įgyvendinant regioninį sveikatos stiprinimo projektą, finansuojamą Europos Sąjungos fondų. Šio kambario įrengimas kartu su mobiliuoju projektoriumi kainavo 45 000 eurų.
Multisensorinė ervdė skatinta regos, klausos, lytėjimo, uoslės pojūčius, mažina agresiją, atpalaiduoja, šalina streso pasekmes, pagerina miego kokybę ir kt. Ji ypač tinka asmenims, turintiems specialiųjų poreikių, pavyzdžiui, perdėtai aktyviems vaikams, autistams, kenčiantiems nuo demencijos, Alzhaimerio ligos ir kt. Užsiėmimai joje nemokami. [/vc_column_text][vc_gallery interval=”3″ images=”82904,82905,82906,82907,82908,82909,82910,82912,82914,82917,82929,82936,82959,82918,82931,82919″ img_size=”gallery”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]
Parašykite komentarą