Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-05-10 |
AB „Klaipėdos vanduo“ jau ne pirmus metus gegužės mėnesį kviečia miesto moksleivius susipažinti su miesto vandentiekio ir nuotekų tinklų eksploatavimo sistema. Bendrovė dirba šiuolaikiškais metodais, naudoja modernią techniką, technologijas.
Personalo tarnybos vadovė Indrė Beržanskienė koordinuoja labai svarbų moksleivių aplinkosauginio švietimo iniciatyvą. Ji sako, kad per 30 miesto bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių autobusais bus vežamos ekskursijos į vandens gavybos, nuotekų valymo vietas. Moksleiviai turės galimybę pamatyti tas vietas, iš kur patenka vanduo į jų namus, ir kur nuteka jų panaudoto vandens nuotekos.
AB „Klaipėdos vanduo“ iniciatyva puiki. Daugelis bendrovės darbuotojų susitiks su ekskursantais, mokytojais, aiškins tai, kas svarbu žinoti kiekvienam, kuris supranta vandens reikšmę žmogaus gyvenime. Nesvarbu, ką bedarytume, kur bebūtume, esame priklausomi nuo vandens. Aišku, kad kada tik panorėję galime atsigerti, maudytis švariame vandenyje. Aišku, kad ir nešvarus vanduo iš mūsų namų, tualetų, dušų bus pašalintas, nutekės kažkur, kur mes jo nematysime. Tačiau pamatyti iš arti visą sudėtingą Klaipėdos miesto vandentiekio sistemą yra ne tik įdomu, bet ir svarbu kiekvienam vandens vartotojui.
Nuotekų valykla – mažai klaipėdiečiams žinoma karalystė Dumpiuose. Čia iš mūsų namų patenka nuotekos po ilgo tekėjimo kelių šimtų kilometrų ilgo vamzdynais. Nuotekų valykla dūzgia lyg bičių avilys – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę.
Ekskursantai turi galimybę pamatyti visą grupę nuotekų valymo procesų, kurių metu kietosios atliekos atskiriamos su skystųjų, o kenksmingi teršalai pašalinami. Tai, kas lieka, gana saugiai išleidžiami į upes, jūrą.
Klaipėdos universiteto Jūros tyrimo institutas vykdo tarptautinį projektą MORPHEUS apie farmacinių atliekų patekimo į jūrą kelius. Instituto darbuotojai prisijungia prie ekskursijų ir pasakoja moksleiviams apie paskutiniais metais didėjantį vaistų atliekų cheminių medžiagų patekimą į pietų Baltiją. Tyrimai parodė, kad senus vaistus, pasibaigus jų galiojimo laikui, žmonės išmeta į klozetą, šiukšlių konteinerius. Kol kas dar negausiai tokie vaistai yra grąžinami į vaistines…
Ekskursijų dalyviams duodamos atmintinės-lankstinukai, kur galima rasti daugiau informacijos apie esamą pavojingą jūros užterštumo problemą.
Ekologinis švietimas nepaprastai atsakingas ir svarbus darbas. Būtina vienyti visų pastangas, kad galėtume efektyviau stiprinti atsakingą visuomenės požiūrį į sveikos aplinkos saugojimą.
Parašykite komentarą