Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-04-30 |
Nuo gegužės klaipėdiečiai ir gargždiškiai, besinaudojantys centralizuotai tiekiamos šilumos paslauga, už voniose esančio gyvatuko skleidžiamą šilumą ir karštą vandenį mokės beveik penktadaliu mažiau nei pernai tuo pačiu metu.
Tokią tendenciją nulėmė nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG), kurie Klaipėdoje užtikrina visą šilumos poreikį nešildymo sezono metu, kainų politika. Konkurencija tarp jų šįkart buvo tokia nuožmi, kad kai kurie liko už borto net ir pasiūlę beveik perpus pigesnę šilumą nei prieš metus.
AB „Klaipėdos energijos” valdyba nustatė, kad gegužę už gyvatukui ir karštam vandeniui sunaudotą šilumos energiją teks mokėti 3,24 ct/kWh be PVM. Praėjusių metų gegužę tarifas buvo 3,97 ct/kWh – 18,38 proc. didesnis.
Gegužę „Klaipėdos energija” šilumą pirks tik iš dviejų NŠG – „Klaipėdos baldų”, paprašiusių 0,49 ct/kWh, ir daugiau nei 92 proc. jos patieksiančios UAB „Fortum Klaipėda” (0,77 ct). Jų tarifai yra apie ketvirtadaliu mažesni nei pernykščiai.
Kiti keturi NŠG liko už borto – jų šiluma nebus superkama, nors, pavyzdžiui, „Klaipėdos mediena” pasiūlė identišką kainą kaip „Fortum Klaipėda”, o likusiųjų trijų buvo vos 0,02-0,05 cento brangesnė. Beje, dvi iš šių bendrovių – „Home group” ir „Pramonės energija” – savo šilumos kainą buvo sumažinusios vos ne perpus lyginat su praėjusių metų geguže.
Pati „Klaipėdos energija” šilumą, kuri būtų pagaminama trijuose jos biokuro katiluose, buvo įkainojusi nuo 1,85 iki 2,95 ct/kWh. Pernai ji buvo 1,94 ct (tuomet dar buvo tik du katilai, bet irgi nė vienas nedirbo).
Beje, šiaurinės miesto dalies (nuo Kauno gatvės) gyventojai gegužę šiek tiek mažiau pinigų išleis ir dėl to, kad 6-11 dienomis vykdant šilumos trasų kasmetinius patikrinimus bus atliekami hidrauliniai bandymai. Žinia, jų metu bent kelioms dienomis nutraukiamas šilumos tiekimas. O daugiabučiai, į kuriuos vedančiose trasose aptinkami gedimai, be šilumos ir karštos vandens turi verstis ir ilgiau.
Hidraulinių bandymų metu vartotojams rekomenduojama užsukti buto įvadinį karšto vandens ventilį, kad už šaltą vandenį nereikėtų mokėti kaip už karštą.
Parašykite komentarą