Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-04-24 |
Šią savaitę Klaipėdos etnokultūros centras klaipėdiečius kviečia apsilankyti keliuose renginiuose.
Tęsiant paskaitų ciklą „Kaip apginta Lietuvos laisvė 1918–1920 m?“ trečiadienį 17.30 val. istorikė doc. dr. Silva Pocytė (KU, BRIAI) skaitys paskaitą „Prūsijos lietuvių požiūris į Lietuvos kovas dėl Nepriklausomybės 1919-1920 m.”
Po Vokietijos pralaimėjimo Pirmajame pasauliniame kare Prūsijos lietuviai išgyvena tam tikrą nežinomybę, tačiau jie ganėtinai intensyviai seka lietuvių kovas už nepriklausomybę, ypač kovas su bolševikais.
Kodėl Prūsijos lietuviams tai buvo svarbu, ką 1919 m. pradžioje prie Telšių veikė savanoriai iš Klaipėdos krašto ir kodėl Tauragėje buvo suformuotas Prūsijos lietuviams skirtas Žemaičių batalionas? Į šiuos klausimus, pasitelkiant 1919-1920 m. Prūsijos lietuvių leistą spaudą, ir bus stengiamasi atsakyti paskaitoje.
Šių susitikimų, kurie jau suplanuoti kiekvieną mėnesį iki pavasario, metu istorikai atskleis karių kasdienybės Nepriklausomybės karo metu aspektus, pristatys svarbiausias karines operacijas, apžvelgs Lietuvos visuomenės požiūrį į Lietuvos nepriklausomybę ir vykstantį karą dėl jos.
Balandžio 28 d., sekmadienį, 13 – 15 val. Dienovidžio skvere veiks Klaipėdos etnokultūros centro organizuojamas „Amatininkų kiemas”. Tai vienas iš projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“ renginių.
Šį kartą „Amatininkų kiemas“ siūlys veiklas, įtraukiančias jauniausią publiką – vaikus, jaunimą, mažylius auginančias šeimas.
Susirinkusieji galės pasimokyti, kaip susirišti pirmąją lėlytę, išskaptuoti žvejo laivelį, susipažins ir žais su senoviniais žaislais iš medžio, kaulo, tošies, skiaučių. Keramikos gerbėjai lipdys iš molio naminių gyvulėlių ir paukštelių figūrėles. Vyresni mokysis delmonų komponavimo paslapčių, kalvystės, išbandys klumpių drožimo amatą bei sužinos, kuo išskirtinės Mažosios Lietuvos klumpės. Renginio data sutampa su Vaikų Velykėlėmis, tad koks Atvelykis be margučių!
Tad tą pačią dieną 13 val. pradės ir tradicinė Vaikų Velykėlių (Atvelykio) šventė.
Joje be margučių ridenimo varžytuvių, tradicinių liaudies žaidimų, pavasariška nuotaika dalinsis Gargždų kultūros centro Kvietinių skyriaus folkloro ansamblis „Kvėitys“, Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos folkloro ansamblis „Smeltužė“, Klaipėdos Sendvario progimnazijos vaikų folkloro kolektyvas „Pupos“, Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro etnomuzikavimo studija, Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos folkloro ansamblis „Versmelė“ bei perkusijos būrelis, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro kolektyvai: „Kuršiukai“, „Alkiukai“. Šventės organizatoriai dėkoja iniciatyviai prisijungiančiam Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubui „Žuvėdra“.
Parašykite komentarą