Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2019-03-28 |
Klaipėdos Baltijos gimnazija praneša nuo praėjusio rudens formuojanti inžinerinio ugdymo klases.
Teigiama, jog inžineriniai gebėjimai mokykloje nėra ugdomi kitų pamokų sąskaita, t. y. humanitariniai mokslai dėl to nenukenčia, nes prie bendrojo ugdymo dalykų tiesiog pridedama keletas papildomų užsiėmimų.
Mokiniai pagal savo poreikius renkasi bent vieną iš dalykų, tokių, kaip projektavimas, braižyba, CC programavimas, biomedicina, eksperimentinė chemija, 3D modeliavimas, verslioji inžinerija ir kitus.
Inžinerinio ugdymo klasėje viena biologijos, matematikos, chemijos, fizikos savaitinė pamoka dalijama į grupes, vyksta paralelės biologijos-chemijos, fizikos-matematikos pamokos. Tai ypač veiksminga ir palanku, organizuojant integruotas 2 pamokų trukmės veiklas ar praktinius darbus.
Taip pat mokiniams įvedamas privalomas dalykas – inžinerija. Mokiniai pagal savo poreikius renkasi bent vieną iš dalykų, tokių, kaip projektavimas, braižyba, CC programavimas, biomedicina, eksperimentinė chemija, 3D modeliavimas, verslioji inžinerija ir kitus.
Įgyvendinant inžinerinį ugdymą gimnazija sulaukia ir pramonės bei verslo įmonių palaikymo. Šiais mokslo metais inžinerinės klasės mokiniai vykdo 4 ilgalaikius projektus UAB ,,Fortum Klaipėda“, mentoriaujant inžineriams praktikams.
Be to, mokiniai turi galimybę savo teorines žinias pritaikyti praktiškai Klaipėdos universiteto (KU) Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete bei Jūrinių tyrimų institute.
Šiais mokslo metais Baltijos gimnazistai, 2 -5 mokinių komanda, kartu su dalyko mokytoju ir universiteto moksliniu darbuotoju – mentoriumi, atlieka pasirinktus ilgalaikius praktinius tiriamuosius darbus, o jau nuo rudens kai kurias pamokas inžinerinėje klasėje dėstys ir KU dėstytojai.
Paprašyti išvardinti skirtumus tarp gamtos ir tiksliųjų mokslų mokymosi inžinerinėje klasėje, lyginant su turima patirtimi ankstesnėse klasėse, mokiniai kalbėjo apie tai, kad skiriama daugiau laiko temoms, labiau į viską gilinamasi, daugiau atliekama laboratorinių darbų, minėtas klasės dalijimas į grupes. Esą taip ,,lengviau mokytis“, ,, jaučiasi tai, kad čia yra sustiprinta visa sistema“. Paklausti, kokios veiklos labiausiai motyvuoja, mokiniai įvardijo išvykas ir projektus su įmonėmis, KU, edukacinius praktinius užsiėmimus už gimnazijos ribų, įdomesnes temas pamokose bei bendradarbiavimu pagrįstus mokytojų ir mokinių tarpusavio santykius.
Inžinerinės krypties specialistų paklausa Lietuvos ir pasaulio darbo rinkoje vis didėja. Pasak Klaipėdos pramonininkų asociacijos vadovės Jolantos Girdvainės, uostamiesčio verslininkai jau dabar intensyviai ieško inžinierių, o ateityje tokių specialistų poreikis bus dar didesnis.
Parašykite komentarą