Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-03-21 |
Susisiekimo ministerija pranešė gavusi Vyriausybės įsteigto Valdymo koordinavimo centro (VKC) išaiškinimą dėl situacijos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje (KVJUD).
VKC buvo viena iš institucijų, į kurią šį pirmadienį kreipėsi susisiekimo ministras Rokas Masiulis, kad jos įvertintų Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus atitiktį Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms. Dar ministras kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, VKC bei KVJUD valdybą.
VKC Susisiekimo ministerijai rekomendavo vadovautis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos valstybės valdomų įmonių valdymo gairėse nustatytais gerosios valdysenos principais. Pagal šiuos principus „turėtų būti siekiama, kad valstybės valdomos įmonės būtų atskirtos nuo politinės įtakos formuojant valdybą, skiriant ir atleidžiant įmonės vadovą”.
VKC Susisiekimo ministerijai išaiškino, kad prieš priimant sprendimą dėl įmonės vadovo skyrimo ar šalinimo, savininkas turėtų konsultuotis su įmonės valdyba, kuri šiuo atveju yra arčiausiai įmonės vadovo ir gali geriausiai įvertinti susidariusios situacijos įtaką įmonės veiklos perspektyvoms.
Kartu su A. Vaitkumi į Klaipėdos miesto tarybą yra išrinktas UAB „Kaminera“ savininkas Arūnas Tuma bei UAB „Birių krovinių terminalas“ (BKT) generalinis direktorius Vidmantas Dambrauskas. UAB „Kaminera“ kartu su BKT pagal krovą tonomis sudaro 20,7 proc. Klaipėdos uosto krovos apyvartos.
„Visų institucijų nuomonės svarbios, bet šiuo atveju ir VKC pasakė, kad valdybos nuomonei tenka ypatinga svarba”, – taip po šio išaiškinimo dabar esančią padėtį trumpai „Atvirai Klaipėdai” pakomentavo ministras R. Masiulis.
Naujienų agentūra BNS ketvirtadienį cituoja valdančiųjų „valstiečių“ lyderį Ramūną Karbauskį, kad, jo nuomone, A. Vaitkus gali toliau vadovauti Klaipėdos uostui, o priekaištai dėl interesų konflikto esą yra nepagrįsti.
Parašykite komentarą