Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-02-28 |
Klaipėdos lėlių teatras pranešė, kad šiemet festivalis „Materia magica“ vyks gegužės 16–19 dienomis.
Per keturias dienas festivalyje bus parodyta trylika spektaklių iš Olandijos, Izraelio, Graikijos, Vokietijos, Lenkijos ir kt. Be plačios ir įvairios suaugusiesiems ir jaunimui skirtos programos, festivalis pristatys lėlių teatro spektaklius vaikams nuo 3 iki 10 metų. Taip pat vyks nemokami lėlinės animacijos kino seansai vaikams ir suaugusiesiems. Bus surengtos ir kūrybinės dirbtuvės. Festivalio renginiai vyks Klaipėdos lėlių teatre, Klaipėdos dramos teatre ir Kultūros fabrike.
„Kol kas Lietuvoje lėlių teatras nepelnytai apeinamas vyresniųjų – galbūt dėl perdėm įsišaknijusio požiūrio, kad lėlės gali būti įdomios tik vaikams, lėlės – tai vaikų žaidimai. Tačiau lėlės, tokios, kokias mes įpratę įsivaizduoti, tik viena iš galimų formų. Iš tikrųjų lėlių teatras prasideda tada, kai lėlės ar objekto scenoje nebematai – tai tas stebuklas, kai patiki, kai ne žiūri, o pamatai čia ir dabar atsivėrusį naują, visai kitą ir kitokį pasaulį, kai scenoje pamatytos detalės vaizduotėje užsipildo vaizdiniais, asociacijomis, įgauna apimtį, tūrį ir masę, kai negyvas tampa gyvu. Tada ir įvyksta lėlių teatras”, – rašoma teatro pranešime.
Anot jo, kaip ir kiekvienais metais festivalio organizatoriai siekia žiūrovams parodyti, kokios didelės lėlių teatro galimybės ir kokia plati, priešingai vyraujančiai nuomonei, yra jo auditorija: per lėles ir objektus kalbantis teatras gali būti aktualus visiems – ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems, ne tik kūdikiams, bet ir senjorams, ne tik paaugliams, bet ir jaunuoliams.
„Geografine, žanrine bei temine įvairove grįsta festivalio programa siekiama ne tik pristatyti garsiausius užsienio kūrėjų darbus ir atskleisti neribotas lėlių teatro raiškos galimybes, bet ir kelti individui bei bendruomenei aktualias temas, kviesti diskutuoti, klausti, suabejoti”, – rašo organizatoriai.
Festivalio spektakliai nagrinės, ką reiškia prarasti vieną iš juslių – regėjimą, arba kaip kurčnebylys gali „išgirsti“ muziką ir ką jis patiria „klausydamas“ jos lytėjimu, kada individas sugeba atsispirti inertiškam minios jausmui ir išdrįsti pasipriešinti, arba kaip ieškodami naujų kelių, iššūkių ir kitokio gyvenimo, tiesiog bandome pabėgti nuo savęs.
Parašykite komentarą