„Kuršis” grįžo namo

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-12-07

Ketvirtadienį Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M54 „Kuršis” grįžo į Klaipėdą, baigęs budėjimą NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-oje grupėje (SNMCMG1 – Standing NATO Mine Countermeasures Group One) Baltijos, Šiaurės ir Norvegijos jūrose.

Lietuvos laivas M54 „Kuršis”, vadovaujamas kapitono leitenanto Donato Gečo, 2018 m. buvo prisikirtas NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-ajai grupei.

Per grupės aktyvios fazės veiksmų laikotarpį nuo š. m. liepos iki grįžtant į Klaipėdą „Kuršis” dalyvavo daugelyje tarptautinių pratybų ir išminavimo operacijų, tarp kurių – didžiausi 2018 m. NATO jungtiniai sausumos, oro ir jūrų pajėgų mokymai Norvegijoje ir prie Norvegijos krantų „Trident Juncture 2018 (liet. „Trišakė jungtis”), taip pat II pasaulinio karo minų paieškos ir nukenksminimo operacija prie Belgijos ir Nyderlandų krantų „Sandy Coast 2018″.

KAM nuotr.

Per šį laikotarpį Lietuvos aro laivas „Kuršis” iš viso aplankė 12 užsienio šalių uostų.

Pranešama, kad NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės sudėtyje 2018 m. budėjimą vykdė aštuonių valstybių laivai: vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Godetia” (Belgija), priešmininiai laivai -„Rusinš” (Latvija), „Kuršis” (Lietuva), „Homburg” (Vokietija), „Maloy” (Norvegija), „Makkum” (Nyderlandai), „Summerside” (Kanada) ir „Ramsey” (Jungtinė Karalystė). Grupei vadovauja Belgijos karališkojo laivyno karininkas komandoras Peter Ramboer.

INFORMACIJA

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-oji grupė (angl. santr. SNMCMG1) – tai tarptautinis laivų junginys. Jis tiesiogiai pavaldus NATO jūrinio komponento (angl. MARCOM) vadui.

Junginio paskirtis – aprūpinti aljansą nuolatiniais priešmininės kovos jūroje pajėgumais pratybų ir realių operacijų atvejais. Junginys veikia šiaurės Europos vandenyse, kur vykdo išminavimo operacijas jūroje, dalyvauja kituose NATO šalių tarptautiniuose mokymuose jūroje ir pratybose su NATO partneriais. Junginio laivai taip pat gali būti panaudoti, jei reikėtų reaguoti į krizes, demonstruojant Aljanso buvimą regione ir solidarumą, lankant NATO šalių ir partnerių uostus.

Laivus NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginiui skiria NATO jūrinės valstybės. Junginiui rotacijos pagrindu 6 -12 mėn. laikotarpiui vadovauja vis kitos NATO valstybės atstovas.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Apklausa: dauguma pritaria narystei NATO ir daugiau nei pusė gyventojų šalį gintų ginklu (8)

Devyni iš dešimties šalies gyventojų teigiamai vertina Lietuvos narystę NATO, o daugiau kaip pusė (52 proc.) agresijos prieš Lietuvą metu pasiryžtų ...
2025-02-23
Skaityti daugiau

ELTA

Vokietijos gynybos ministras: tikimybė, kad 2029–2030 m. Rusija gali pasikėsinti į NATO šalis, išlieka

Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius sako, kad stebint Rusijos karinių pajėgų augimą ir toliau išlieka teorinė tikimybė, jog 2029–2030 metais ...
2025-01-22
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Lietuvos jūrinio saugumo skydui – laivas „Perkūnas“

Ambicija Lietuvoje išvystyti naujos kartos Karinių jūrų pajėgų laivo projektą jau duoda apčiuopiamų rezultatų. Bendradarbiaudami su partneriais Danijoje, Vakarų laivų ...
2025-01-20
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

undefined
undefined
undefined
Loading
Share This