Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-11-06 |
Lapkričio mėn. sukanka šimtas metų nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos.
Ką pakeitė šis karas? Kokį poveikį jis turėjo visuomenei? Ar tikrai karas Lietuvoje buvo pamirštas, o jo patirtys užgožtos vėlesnių kovų dėl nepriklausomybės?
Šie klausimai keliami šiemet Klaipėdos universiteto leidyklos išleistoje knygoje „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija“. Knygos autoriai – gerai žinomi Klaipėdos universiteto istorikai Vasilijus Safronovas, Vytautas Jokubauskas, Vygantas Vareikis ir Hektoras Vitkus.
Tai pirmas Lietuvos istoriografijoje tyrimas apie Pirmojo pasaulinio karo socialinį ir kultūrinį poveikį. Perkeldama skaitytoją į tarpukarį, knyga primena tai, ką apie Didįjį karą esame primiršę. Joje kalbama apie karo patirtis, tų patirčių pagrindu besivienijusias organizacijas, eilinių žmonių kovą dėl kare patirtų nuostolių kompensavimo, kapines ir paminklus, karo vaizdavimą atsiminimuose, literatūroje ir mene.
Monografija „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija” nėra tipiška Pirmojo pasaulinio karo istorija. Ja siekiama atskleisti, kaip šis karas buvo patirtas ir kaip vėliau sureikšmintas dviejose kaimyninėse visuomenėse: Lietuvoje ir Rytų Prūsijoje. Pasirinkus tyrinėti šiuos du regionus, bandoma spręsti platesnį klausimą: kiek pagrįstas Europos žemyno dalijimas į tą dalį, kurioje Pirmasis pasaulinis karas tarpukariu buvo atmenamas, ir tą, kurioje jis esą buvo pamirštas.
Autoriai savo knygos pristatymui pasirinko Vytauto Didžiojo karo muziejų Kaune. Renginys vyks lapkričio 8 d., ketvirtadienį, 16 val.
Įdomi knyga ir puikūs autoriai… norėčiau įsigyti …