Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-10-10 |
Su Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykiene susitikę uostamiesčio seniūnaičiai nepagailėjo priekaištų Viešosios tvarkos skyriui, taip pat piktinosi dėl pasikeitusio reglamento, sudarančio perteklines biurokratines kliūtis dalyvauti savivaldos darbe.
Vietos savivaldos dienos proga aptarti savo veiklos atvyko 14 iš 27 seniūnaičių (iš viso miesto turėtų būti 55 seniūnaičiai, tačiau daugiau nei pusėje seniūnaitijų rinkimai iki šiol nėra įvykę, nors seniūnaičių kadencijos sutampa su miesto Tarybos).
Dvejų metų ataskaitoje matoma, kad seniūnaičių aktyvumas šiemet išaugo daugiau nei trečdaliu. Tačiau dėl organizacinių nesklandumų fiksuoti ne visi seniūnaičių kreipimaisi. Dalis jų rašė ne į oficialius elektroninius paštus, kuriais remiantis renkama statistika. Taip pat dalis seniūnaičių teigė skambinę telefonu, o tokie kreipimaisi irgi neatsispindi statistikoje. Šiemet 6 aktyviausi seniūnaičiai parašė 82% visų fiksuotų raštų ir pasiūlymų. Aktyviausia šiemet buvo Molo gatvės seniūnaitė Marija Kalendė, parašiusi 35 raštus. Likęs 21 seniūnaitis Savivaldybės administracijai parašė 29 raštus.
Dažniausiai seniūnaičiai kreipdavosi dėl aplinkos tvarkymo, tačiau, anot jų, Savivaldybė nurodė orientuotis ne į kiemuose esančias problemas, o į viešąsias erdves.
Šiemet kur kas dažniau seniūnaičiai kreipėsi ir dėl informacijos apie Savivaldybėje vykstančius posėdžius. Susirinkime dalyvavę seniūnaičiai priekaištavo, kad negauna informacijos, o turi jos ieškoti patys.
Neseniai iš motinystės atostogų grįžusi A. Velykienė išreiškė nuomonę, kad taip gali būti ir dėl naudojamų skirtingų elektroninio pašto adresų. Pavaduotoja teigė, kad prieš dvejus metus visiems seniūnaičiams buvo sukurtos elektroninio pašto dėžutės ir informacija į jas esą siunčiama nuolat. Tačiau, pasirodo, yra ir neseniai pradėjusių dirbti seniūnaičių, kurie teigė dar negavę prieigos.
Seniūnaičiai priekaištavo ir Savivaldybės administracijos Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjui Sauliui Valiuliui dėl esą vangaus reagavimo į pranešimus arba visiško jų ignoravimo.
Pasikeitus miesto Tarybos veiklos reglamentui, seniūnaičiams tenka registruotis į komitetų ir Kolegijos posėdžius. A. Velykienė tokį pakeitimą vadina pertekliniu ir mano, kad tokie posėdžiai turėtų būti vieši ir atviri. Susitikime dalyvavusi miesto Tarybos narė Nina Puteikienė taip pat tikino, kad reglamentas turėtų būti keičiamas, nes dabar seniūnaičiai „netenka įstatyminės teisės laisvai dalyvauti savivaldybės valdyme”.
A. Velykienė, apgailestavusi, kad iš 55 seniūnaičių yra išrinkti tik 27, kartu informavo, jog Savivaldybės administracija perka galimybių studiją, kuri turėtų atsakyti, ar reikalingos mieste seniūnijos, ar galbūt verta atsisakyti dabartinės tvarkos.
Nina Puteikienė tikino, kad Klaipėda turėtų sekti Vilniaus ir Kauno pavyzdžiu bei optimizuoti veiklą, keisdama seniūnaitijas į seniūnijas.
Šiuo metu seniūnaičiai savo pareigas atlieka neatlygintinai. Miesto Taryba jiems pernai lapkritį paskyrė tik 50 eurų išmoką, kurią galima panaudoti veiklos išlaidoms (ryšiui, transportui ir t.t.).
Kai kurie seniūnaičiai tik dėl valdžios siekimo užima šias pareigas,galvodami,kad pateks į savivaldybę.Ir jokie čia geri kėslai nekvepia.Niekuo nebegalima pas mus tikėti ir pasitikėti,šlykštu kaip visi nori valdžios.
Sutinku su jumis
dažnam iš seniūnaičių ne valdžios dėmeso reikia, o betarpiško bendradarbiavimo ir informacjos dalinimosi, bei jos neiškraipymo viešoje ervėje…
Taip pat susitikimo metu buvo išsakytas prašymas reaguoti į neteisingai, neobjektyviai žiniasklaidoje paviešintus faktus, kaip pastaruoju metu buvo paviešintas vienas iš savivaldos renginio – Atgimimo aikštės projektas. Konkrečiu atveju paviešintas Klaipėdos dienraštyte. Neteisingai paviešinti faktai savivaldai solidumo nepriduoda.