Šventosios uostas perduotas Palangos savivaldybei

Uostas ir jūra
Avatar photoMartynas Vainorius
2018-09-28

Penktadienį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija Šventosios uosto valdymą oficialiai perdavė Palangos miesto savivaldybei.

Pastarosios meras Šarūnas Vaitkus tikina, kad pirmasis uosto atgaivinimo etapas – pritaikymas žvejams – bus įgyvendintas „greitai”.

Šventosios uosto perdavimo sutartį pasirašė Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Yra padaryta techninė dokumentacija, išimti statybos leidimai.  Techninė dokumentacija negali atsigulti į stalčius ir gulėti, nes išleistas ne vienas milijonas valstybės lėšų. Savivaldybė bus įrankis. Ji ryžosi sunkiai užduočiai sutelkti visas institucijas ir bendrom pajėgom įgyvendinti uosto atstatymą etapais. Pirmas etapas – infrastruktūra žvejams. Latvija Papėje nori pasistatyti naują pramoginį uostą, būtų nesuprantama, jei kaimynai aplenktų. Mes turime iki lapkričio pateikti paraišką Žemės ūkio ministerijai ir tikėsimės, kad ta paraiška bus įvertinta ir mes gausime finansavimą”, – sakė Š. Vaitkus.

Uostu turės rūpintis jau įsteigta savivaldybės įmonė Šventosios jūrų uosto direkcija. Joje dabar esą bus minimalus darbuotojų skaičius, kurie rūpinsis ir finansavimo paieška. Pasak mero, brangiausias etapas – molo statybos bus įgyvendinamos vėliau.

„Kalbamės su Aplinkos ministerija, ieškome per Europos Sąjungą, nes tai yra ir įrenginys aplinkai, kuris sustabdo smėlio plitimą į šiaurę, į Latviją. Tai aplinkosauginis projektas. Ir su ministru pirmininku kalbėjome, kad Savivaldybė nebus palikta viena lauke. Susisiekimo ministerija galėtų nutiesti kelius”, – sakė Palangos meras.

Iki šiol Šventosios uostą valdžiusi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija yra parengusi Šventosios uosto atstatymo projektą ir buvo pateikusi paraišką ES paramai gauti. Tačiau Europos Komisija (EK) atsisakė skirti lėšų uostui atstatyti. EK pateikė išvadą, kad šio uosto paskirtis – rekreacinė, o ne pramoninė ar krovininė, todėl ES investicijos iš transporto sektoriui numatyto finansavimo negalimos. Tad buvo nuspręsta Šventosios uosto valdymą perduoti Palangos miesto savivaldybei, nes tada finansavimo galimybės uosto atstatymo darbams yra didesnės.

Juozo Mažono nuotr.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus pažadėjo, kad Uosto direkcija visada bus partneris, galintis padėti „iš techninės pusės”.

Jis prisiminė, kad dar dirbamas Susisiekimo ministerijoje buvo radęs dokumentus, kurie liudijo, kad vieną kartą Šventosios uostas jau buvo perduotas Palangos savivaldybei, bet po mėnesio buvo grąžintas atgal.

Šventosios uosto išorinė akvatorija užima 209,6 ha, o bendras vidinės akvatorijos ir žemės plotas – daugiau kaip 16 ha. Palangos miesto savivaldybei perduotos valdyti, naudoti valstybei nuosavybės teise priklausančios krantinės, ilgalaikis materialusis turtas (techninė dokumentacija, galimybių studija ir koncepcija įvertintos 2,48 mln. eurų) bei ten esantis nekilnojamasis turtas, tarp kurio – ir 21 namelis.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

Pasiekta sunki pergalė

Laiko dulkes nužėrus, laikrodžio rodyklę atsukime aštuoneriais metais atgal. 2017 m. rugsėjo 2 d. laikraštyje „Vakarų ekspresas“ buvo išspausdintas straipsnis ...
2025-01-20
Skaityti daugiau

Regionas

Sumušė ir apiplėšė vidury dienos

Policijos paros suvestinėje skelbiama apie Palangoje įvykdytą apiplėšimą. Sekmadienį apie 17 val. Palangoje, Vanagupės g. esančiame kieme BMW automobiliu atvažiavęs ...
2025-01-20
Skaityti daugiau

Koronavirusas

COVID-19: išlieka penkios „nulinės“ savivaldybės

Valstybės duomenų agentūra nurodo, kad trečiadienį Lietuvoje buvo nustatyti 26 koronavirusinės infekcijos atvejai (penki žmonės užsikrėtė antrą, du – trečią ...
2025-01-16
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This