Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-09-14 |
Penktadienį Klaipėdos universitete (KU) lankėsi sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis ir Sveikatos apsaugos ministerijos Netradicinės medicinos inciatyvų koordinavimo skyriaus vedėja Jūratė Martinonienė.
Anot KU pranešimo, vizito metu buvo aptartas Papildomos ir alternatyvios medicinos sveikatos priežiūros įstatymas, kuris esą yra reikalingas vystant netradicinės ir alternatyvios medicinos veiklas.
KU Reabilitacijos katedros vedėja prof. dr. Daiva Mockevičienė ministerijos atstovams pristatė KU vykdomą unikalią Papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistrantūros studijų programą. Anot jos, susidomėjimas šia sritimi kasmet auga. Šiemet į šią studijų programą įstojo 12 studentų.
KU atstovai pristatė ir kitas alternatyvios ir papildomos medicinos galimybes bei veiklas, kurias vykdo KU mokslininkai. Šiuo metu yra kuriama gyvūnų terapijos metodika.
„Klaipėdos universiteto mokslininkai glaudžiai bendradarbiauja ir dirba Delfinų terapijos centre“, – pasakojo prof. dr. D. Mockevičienė.
O KU Botanikos sode vyksta fitoterapijos – medicinos atšakos, besiremiančios įvairių augalų panaudojimu gydymo tikslams, moksliniai tyrimai.
„Botanikos sodas apima 9 hektarų plotą, kuriame auga apie 4 tūkstančiai augalų, iš kurių apie 600 augalų yra vaistiniai. Tai itin plati sritis, kuriai būtinas reglamentavimas“, – kalbėjo KU Botanikos sodo direktorė prof. dr. Asta Klimienė.
Kita, perspektyvi ir unikali sritis – balneoterapija – gydymas mineraliniu ir geoterminiu vandeniu, kurio Klaipėdos regionas turi itin daug. Šiuo metu KU mokslininkai atlieka tyrimus, siekiant pritaikyti geoterminį vandenį sveikatinimui.
„Verslas jau dabar yra susidomėjęs ir nori investuoti į šį unikalų gamtos resursų panaudojimą“, – teigia Andrius Sutnikas, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas.
„Papildomoji ir alternatyvioji medicina gali būti svariu priedu prie klasikinės medicinos, tačiau tam reikia aiškaus reglamentavimo, kuris užtikrintų kokybę. O ypač, kai turime tokius unikalius žemės resursus, kalbu apie geoterminį vandenį, kuris gali stipriai prisidėti prie sveikatinimo reabilitacijos srityje“, – kalbėjo gydytoja doc. dr. Lolita Rapolienė.
Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis savo ruožtu kalbėjo, jog įstatymo projektas yra paruoštas ir tikimasi, kad greitu metu ministras jį pasirašys.
„Nepaprastai dėkoju Klaipėdos universiteto mokslininkams, kurie prisideda prie papildomos ir alternatyviosios medicinos vystymo. Tačiau įstatymo nepakaks, dar reikės jūsų pagalbos, aiškinant visuomenei šios srities reikšmę ir svarbą”, – teigė jis.
Parašykite komentarą