Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-09-04 |
Neseniai Klaipėdoje įsikūrusi privati medicinos klinika viešai skelbiasi, kad atidarė Psichikos sveikatos centrą.
Vedamas profesinio žingeidumo, paskambinau į naujai įsikūrusį Psichikos sveikatos centrą pasiteirauti, kaip būtų galima patekti pas psichologą.
Psichikos sveikatos centro darbuotoja negalėjo užregistruoti ir suteikti pilnos informacijos, nukreipė į registratūrą.
Skambinu ten. Atsiliepusi registratorė informavo, kad pas psichologą galima patekti tik su šeimos gydytojo siuntimu. Nesuprantu, kam šis biurokratinis mechanizmas, nes „valdiškuose“ psichikos sveikatos centruose šeimos gydytojo siuntimas nėra privalomas. Registratorės paklausus, ar galėsiu pas psichologą apsilankyti anonimiškai atsakymas buvo, kad tai kainuos 35 €. Nors dar 2017 m. spalio mėnesį Lietuvos teritorinė ligonių kasa išplatino pranešimą, kad emocinę paramą nemokamai ir be siuntimo gali gauti visi norintys, reikia tik kreiptis į pasirinktą Psichikos sveikatos centrą.
Palyginimui tame pačiame „valdiškame“ psichikos sveikatos centre pas psichologą galimą 10 kartų per metus lankytis anonimiškai ir nemokamai be jokio siuntimo, o jei asmuo nėra prisirašęs šioje įstaigoje, mokama psichologo konsultacija kainuoja tik 3,94 €.
Beje, pagal Psichikos sveikatos priežiūros įstatymą Psichikos sveikatos centrai turėtų vykdyti pacientų psichosocialinę reabilitaciją. Neteko girdėti, kad nors vienas privatus Psichikos sveikatos centras tai darytų, nes juk už tai papildomai teritorinės ligonių kasos nemoka.
Kyla natūralus klausimas kodėl įstaigos gauna vienodą finansavimą psichikos sveikatos paslaugoms teikti, tačiau sąlygos ir kainos skiriasi? Turbūt privačios medicinos prioritetai psichologinės pagalbos prieinamumui kiti?
Reklama: Psichologo konsultacija https://www.psichologas.org/
Parašykite komentarą