Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-08-15 |
Konkurencijos taryba pranešė leidusi vykdyti koncentraciją verslininkui Igoriui Udovickiui (Igor Udovickij) įsigyjant 91 proc. bendrovės „Gargždų geležinkelis“ akcijų ir įgyjant vienvaldę jos kontrolę.
Iki šiol šios kompanijos akcijų valdė I. Udovickio kontroliuojamas Birių krovinių terminalas (70 proc. akcijų priklauso šiam verslininkui, 30 proc. – Baltarusijos trąšų gamintojai „Belaruskalij“). 2016 m. lapkritį Konkrencijos taryba buvo leidusi BKT įsigyti 94,25 proc. „Gargždų geležinkelio“ akcijų.
Pranešimą apie ketinimą vykdyti koncentraciją Konkurencijos taryba buvo gavusi šių metų liepos 26 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes ji konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.
Informacinė agentūra BNS skelbė, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas liepos 17 dieną laikinai sustabdė Ryšių reguliavimo tarnybos bei žemesnės instancijos teismo sprendimus, kurie leistų įmonei vežti krovinius nuo sienos su Baltarusija iki Klaipėdos jūrų uosto ir konkuruoti su valstybės valdomais „Lietuvos geležinkeliais“.
UAB „Gargždų geležinkelis“ teigia šiuo metu turinti 18 manevrinių lokomotyvų, specializuotos remonto dirbtuves Gargžduose, jai priklauso 4,6 km geležinkelio ruožas. Pagrindinė įmonės veikla yra geležinkelio manevriniai darbai. Ji taip pat teikia privažiuojamųjų geležinkelio kelių statybos, jų remonto ir priežiūros darbus.
Įmonė skelbia, kad jos klientais yra bendrovės „Mida LT”, „Neo Group”, „Dolomitas”, „Mestilla“ „Klaipėdos Smeltė“, „Lemminkainen Lietuva“, „SCT Lubricants“, „Bega“, „Vakarų krova“, „Kėdainių grūdai“, „Joniškio aruodas“.
I. Udovickio šeima taip pat valdo logistikos bendrovę „Ferteksos transportas“ – iš jos užsakymų BKT gauna didžiąją dalį pajamų.
Į svarbių ūkio šakų ar strateginių objektų atidavimą privatininkams žiūriu skeptiškai.Jis blogybė.Per visus 30 metų vykstančią prixvatizacijos procesą toks valdymo atidavimo būdas neatnešė nieko gero.Gerovę pasiekia tik asmuo kuriam pavyksta pasiimti materialų turtą.Kuris nunaudojamas iki paskutinio kol nueinama iki bankroto.Tuo pasibaigia tiek valdymas tiek įmonės veikla.Gaila kad toks būdas Lietuvoje vis dar naudojamas.Šiuo atveju ypač stebina kad GELEŽINKELIAI atiduodami vienvaldžiam šeimos klanui, kuris pagal visus požymius atitinka antisocialaus oligarcho tipą.Apie kokią konkurenciją ir rinką čia galima kalbėti?